На території Київської області комендантська година з 23:00 до 5:00 з 19 червня і І до сьогодні нічого не змінювалося. Такі тимчасові обмеження запроваджено через те, що зараз в Україні діє воєнний стан.

Під час дії комендантської години для мешканців Києва та Київської області заборонено:

  • перебувати на вулиці та у громадських місцях;
  • переміщатися транспортом без спецперепустки або пішки.

Винятком із правила може бути сповіщення про повітряну тривогу. У цьому випадку дозволяється дістатися до найближчого укриття.

Варто зазначити, що під час дії комендантської години, населення зобов’язане дотримуватись режиму світломаскування.

Громадяни, які не дотримуватимуться вимог та обмежень під час комендантської години – затримуватимуться та доставлятимуться до підрозділів Національної поліції України.

Історія комендантської години

Комендантська година була частиною історії людства протягом століть. Перший зареєстрований випадок комендантської години був у Стародавній Греції, де він використовувався як спосіб запобігти людям залишатися пізно ввечері та створювати проблеми. 

Слово «комендантська година» походить від французького слова «couvre-feu», що означає «прикриття вогню». Спочатку комендантська година мала на меті захистити людей від пожеж, які могли спалахнути вночі.

Протягом століть комендантська година використовувалася як спосіб контролю над поведінкою людей. У середньовічній Європі комендантську годину часто використовували, щоб люди не виходили на вулицю вночі, щоб вони не потрапили в халепу чи спокусу вчинити злочин. 

У Сполучених Штатах комендантська година часто застосовувалася під час хвилювань або насильства, наприклад громадянської війни або руху за громадянські права. 

Сьогодні комендантська година все ще іноді використовується як спосіб контролювати поведінку людей, але вона також часто використовується як захід безпеки, щоб не дати людям бути на вулиці пізно ввечері, коли вони можуть бути більш вразливими до злочинів.