Дніпровський район Києва

Дніпровський район Києва є однією з десяти адміністративно-територіальних одиниць столиці України. Розташований на лівому березі Дніпра, був утворений в 1969 році.
На заході район межує з правим берегом Дніпра, на півночі стикається з проспектом Генерала Ватутіна, східна сторона кордону закінчується Братиславській вулицею, південна межа обмежується залізницею ніжинського напрямку.
Загальна площа Дніпровського району міста становить 67 км. Населення району складає три з половиною сотні тисяч людей. На заході район межує з правим берегом Дніпра, на півночі стикається з проспектом Генерала Ватутіна, східна сторона кордону закінчується Братиславській вулицею, південна межа обмежується залізницею ніжинського напрямку.
Виконавчий орган влади Дніпровського району представлений Дніпровської районної в місті Києві державною адміністрацією, яка знаходиться по бульвару Праці 1/1.
Дніпровський район києва на мапі
У Дніпровському районі розташовані такі станції метро

Гідропарк

Лівобережна

Дарниця
Дніпровський район столиці включає такі місцевості
Райдужний масив | Соцмісто |
Воскресенка | Русанівка |
Труханів острів | Березняки |
Гідропарк | стара Дарниця |
Лівобережний масив | Русанівські Сади |
Микільська слобідка | ДВРЗ |
Північно-Броварській масив |
Березняки

Мікрорайон Березняки був повністю зруйнований під час Другої світової війни і відбудований заново в 1970-х. Мікрорайон привертає жителів, яким однаково подобається як нічна і культурне життя, так і можливість об’єднання з природою, що дуже легко реалізується на Березняках.
Два моста між правим лівим берегами Дніпра, дають можливість без труднощів дістатися до центру, а водойми, піщані пляжі і зелені зони дозволяють влаштовувати сімейні вилазки на природу. У 1986 році на озері Тельбін був знятий перший короткометражний фільм з групою “КІНО”, і тепер тут щорічно збираються шанувальники Віктора Цоя і співають пісні під гітару. Міська влада обіцяла на цьому місці побудувати сквер імені Цоя.
Березняки тихий і спокійний район, де люди живуть роками і багато знайомі один з одним. Нові мешканці столиці облюбували Березняки завдяки досить помірними цінами на оренду житла.
Березняки типовий спальний район, де пожвавлення на вулицях спостерігається тільки по вечорах і по вихідним. Пляж озера Тельбін та Дніпровська набережна найпопулярніші місця відпочинку місцевих жителів. Тут є як лавки та альтанки так і дитячий майданчик і столи для тенісу. У озера Тельбін розташований тренажерний зал під відкритим небом і дитячий парк атракціонів. На Березняках багато навчальних закладів, школи і дитячі сади тут розташовані практично в кожному кварталі.
У мікрорайоні чимало середніх і невеликих супермаркетів і один з найдешевших ринків Києва “Ринок Березняки”. Мінус це переповнені автобуси, на яких жителі мікрорайону можуть дістатися в центр. Власникам же авто повезло більше, дорога до центру займає не більше 10 хвилин.
Соцмісто

Соцмісто це старий житловий масив, який майже повністю зберіг свій первісний вигляд. Велика частина будинків це хрущовки і практично немає нових житлових комплексів з просторими квартирами і паркінгами.
Соцмісто один з найстаріших районів на лівому березі. Турбуватися він почав тільки в 2010-х. Так на сьогоднішній день тут з’явився сучасний квартал європейського типу “Комфорт Таун”.
Він привертає жителів міста щодо доступними цінами на житло і упорядкованою територією. Раніше велика частина території була промисловою зоною і проживали в Соцмістечку робочі з сім’ями.
Тепер тут же живуть їхні діти та онуки. Комфорт Таун ж облюбували молоді сім’ї і сім’ї з дітьми. Соцмісто досить тихий і спокійний, місцеві жителі часто відпочивають на свіжому воздухе.Етому сприяє наявність скверів і паркових зон.
Завжди багатолюдно і шумно в парку Перемога, недалеко від території мікрорайону. Там гуляють матусі з колясками, підлітки на скейтах, а на лавочках відпочивають пенсіонери. У мікрорайоні досить багато торгових точок, невеликі супермаркети і великий гіпермаркет Ашан.
На вулиці Попудренка функціонує єдина в Києві курортна бальнеологічна водолікарня. У мікрорайоні дві станції метро Чернігівська і Дарниця і до центру можна дістатися на метро за 15 хвилин. Також по великій кількості маршрутів курсує наземний громадський транспорт
Воскресенка

До 1960-х на Воскресенці був великий приватний сектор, одноповерхові будинки знесли а на їх місці побудували новий житловий масив. На сьогоднішній день він мало змінився і більше нагадує тихий і зелений передмістя.
Якийсь час масив вважався не дуже благополучним. Через віддалення від центру і відсутності метро він не сильно популярний серед киян і орендарів, відповідно більша частина району – старожили.
Воскресенка зараз живе тихим і спокійним життям. Вулиці порожніють днем і пожвавлюються вечорами і у вихідні. За активним відпочинком і прогулянками на свіжому повітрі жителі масиву їздять в сусідні мікрорайони.
Поруч з основною магістраллю знаходиться парк Аврора. Тут є сучасна обладнана дитяча площадка і артезіанська свердловина. Порибалити і позасмагати місцеві жителі приходять на пляжі озера Райдужне, але купатися в ньому гребують.
У місцевій промзоні де раніше працювала тартак не так давно відкрили однойменний паб з власною пивоварнею. Воскресенка вважається екологічно чистою місцевістю. В районі практично немає промислових підприємств і багато паркових зон, більшість на жаль не облаштовані.
Для покупок на районі є ринок Десна, багато невеликих супермаркетів і величезний будівельний гіпермаркет Епіцентр. У старих дворах немає сучасних дитячих майданчиків, однак на районі багато дитячих садів і шкіл. Є доросла та дитяча поліклініки. Транспортна розв’язка не надто хороша. До метро потрібно добиратися на автобусі, які часто перевантажені. Власники ж автомобілів потерпають від пробок.
Лівобережний масив

Засмучувати район почали в 1960-х коли відкрили там метро Лівобережна, і намагалися надати йому сучасний вигляд і частково перенести туди адміністративні установи. Другим Печерському лівобережний масив не став, однак район вийшов зручним і сучасним.
У 1920-х, до того як увійти до складу Києва, лівобережний масив майже повністю був приватним сектором. Серед жителів лівобережного масиву багато корінних, це радянська інтелігенція, пенсіонери раніше працювали на кіностудії Укртелефільм. Район притягує все більше молодих сімей.
Ближче до заток Дніпра стрий елітні житлові комплекси, в яких передбачені яхт-станції і ресторани. У таких комплексах квартири купують бізнесмени і забезпечені кияни. Біля станції метро Лівобережна завжди багатолюдно. Від сюди кияни добираються до центру і інші куточки Дніпровського району.
Подалі від метро двори більш тихі та спокійні. Тут на лавочках сидять пенсіонери, на велосипедах катаються діти, деякі двори днем і зовсім порожніють. Місцеві жителі облюбували пляжі Русанівській набережній і Гідропарку.
Культурне життя мікрорайону зосереджена в Театрі драми і комедії і в Міжнародному виставковому центрі, який крім виставок використовується ще і як концертний майданчик. У мікрорайоні багато великих і дрібних супермаркетів. Є школи дитячі садки та поліклініки. Дорога в центр на метро займає 5-7 хвилин, а громадським наземним транспортом можна легко дістатися як до центру і на Поділ за 15-20 хвилин, так і в інші райони міста.
Русанівка

Русанівка з усіх боків оточена водою і нагадує скоріше парк, ніж житловий масив. З набережної відкривається прекрасний вид на Лавру і Батьківщину мати, а три з чотирьох вулиць Русанівки – зелені бульвари і набережна з кафе і ресторанами і облаштованими місцями відпочинку.
Русанівка єдиний мікрорайон Києва, який побудували на штучному острові, який відділений каналом і з’єднують його з містом три автомобільних і два пішохідні мости. Русанівка забудовувалася в 1970-х і вже на протязі 50 років вважається зразковим районом для життя з розвиненою інфраструктурою, пляжами і зонами відпочинку.
Першими на Русанівці отримали квартири діячі мистецтва і викладачі Київських вузів, які проживають на Русанівці і до цього дня. Русанівська набережна завжди повно людей, як місце відпочинку вона користується популярністю не тільки серед місцевих, а й серед жителів інших районів столиці.
Відсутність метро компенсовано великою кількістю наземного транспорту, який курсує за різними маршрутами. До метро Лівобережна можна дістатися за 20 хвилин пішки.
Північно-броварський микрорайон

У радянські часи комсомольський на відміну від соцгорода вважався інтелігентним районом. Забудовуватися він почав в 1970-х і вдома тут вже мали велику поверховість. Зараз район населяють абсолютно різні люди, як пенсіонери і студенти, так і молоді сім’ї.
Жителів сюди приваблює розвинена інфраструктура і велика кількість зелених насаджень. У районі багато місць для відпочинку і прогулянок. Є велика кількість кафе і ресторанів, невеликих супермаркетів і аутлет для шопінгу.
На території мікрорайону багато шкіл і дитячих садів, а також знаходиться університет Туризму, Економіки і Права. Велика кількість наземного громадського транспорту і близькість двох станцій метро робить життя мешканців мікрорайону ще більш комфортною.
Пам’ятки дніпровського району
Пам’ятник засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва розташований в парку Наводницькому недалеко від монумента Батьківщина-мати. Пам’ятник відкрили навесні 1982 року до 1500 річчя Києва. Спочатку пам’ятник був виготовлений з міді, однак в 2010 році частина монумента просто обрушилася, так як матеріал зіпсувався. Таким чином реконструювали його вже з бронзи.
Пам’ятник являє собою зображення трьох братів Кия, Щека і Хорива та їх сестри Либідь стоять на човні. Згідно з легендою Кий, Щек, Хорив і Либідь пливли по Дніпру і побачили унікальні дніпровські пагорби. Вони оселилися в цій прекрасній місцевості і назвали місто на честь старшого брата.
Біля підніжжя пам’ятника розташований басейн. До пам’ятника приїжджають молодята і намагаються закинути весільний букет в човен, успіх означає, що сімейне життя складеться добре.
Пам’ятник Микола Васильович Гоголь

Пам’ятник Гоголю є однією з визначних пам’яток Русанівській набережній. У 1834 році Гоголь в перший і останній раз відвідав Київ, а пам’ятник письменнику на Русанівці встановили до 1500 річчя міста Києва.
Пам’ятник виготовили з бронзи, висота пам’ятника майже три метри. В одній руці Гоголь тримає книгу, інший недбало накинув на передпліччя пальто.
На лицьовій частині розпис самого гоголя а з іншого боку напис з датою установки і прізвищами скульпторів, які створили цей монумент. Статую не залишають без уваги шанувальники класики, а деякі за старою традицією призначають побачення “у Гоголя”.
Музей вторсировини

Музей вторсировини зібрав безліч експонатів, які по суті своїй представляють непотрібні речі, викинуті колись своїми господарями. На сьогоднішній день це раритети, які не залишать байдужим жодного відвідувача.
Музей знаходиться на території Київміськвторресурси, це завод з переробки вторсировини, який заснували в 1943 році. Тоді ж і почали збирати експонати, працівники знаходили серед гір сміття цікаві речі і залишали їх.
Офіційно музей відкрився в 2007 році. Серед експонатів старовинні вази, патефон.грінджоли, старі фотоапарати і радіоприймачі. Також в музеї представлена колекція старовинних ікон, раритетні ляльки і довоєнні дитячі коляски. Є окремий стенд присвячений речам які були культовими в радянському союзі.
Київ в мініатюрі

Київ в мініатюрі це приголомшливе місце, де екскурсію по визначних пам’ятках столиці можна пройти за півгодини, однак всі вони будуть мініатюрними.
Відкрили Київ в мініатюрі в червні 2006 року.
Всі експонати в точністю копіюють свої оригінали зменшені в 33 рази, розташовані вони на території в 1,8 га.
Тут ви побачите і центральну площу, і Верховна рада України, і великі Києво-Печерські лаври.
Експонати поступово поповнюються і в планах цей мініатюрний місто оживити.
Міжнародний виставковий центр

МВЦ (міжнародний виставковий центр) – найбільша споруда для виставок в Україні.
Складається з трьох павільйонів загальна площа яких 67796 квадратних метрів, з них 28000 квадратних метрів це виставкові зали.
В МВЦ проводять не тільки масштабні виставки, він також використовується для концертів, фестивалів і шоу.
Будувався Міжнародний виставковий центр з урахуванням всіх новітніх світових вимог. На території є кафе і бари, гардероби і туалети, а також власний паркінг.
Навколо МВЦ є чотири цілодобових готелю, в яких організатори заходів в МВЦ завжди забезпечує необхідну кількість місць для гостей столиці.
Дніпровський район києва містить різні об’єкти природно-заповідного фонду
державний ботанічний заказник місцевого значення "Рибне" |
ландшафтний заказник місцевого значення "Пляхова" |
регіональний ландшафтний парк "Дніпровські острови» |
Промисловий і науковий потенціал дніпровського району
Дніпровський район Києва налічує з пів сотні підприємств, які здійснюють виробничо-економічну діяльність в різних сферах виробництва. Найбільшим підприємством Дніпровського району є Дарницький вагоноремонтний завод.
Перелічимо деякі, найбільш відомі підприємства району
ТОВ «Апогей» | ТОВ «ЕЛПО Україна» |
ТОВ «Інтерстарч Україна» | МНТЦ «Агробіотех» |
ТОВ «Ефкон-профіль» | ТОВ «Корона-2000» |
ТОВ «Кам-трейд» | «Укрвторчормет» |
ТОВ «Рабица» | ТОВ «Текс-Стиль» |
ТОВ «Енергія-97» | ТОВ «Друкарня Глос» |
ТОВ «Герольдмайстер» | ТОВ «ТК» Мережевий стандарт « |
ТОВ «Авант» | ТОВ «Гранд Афіш України» |
ТОВ «Инстех» | ТОВ «Лім» |
ТОВ «Поліс-плюс» | ТОВ «Максис Плюс» |
Культурного життя Дніпровського району
Меморіал «Биківнянські могили» є найбільшим пам’ятником культури, історії та туризму на території Дніпровського району Києва. У 2016 році культурну спадщину району було поповнено, відкриті: скульптура на честь видатного українського поета А. Малишка та сквер, присвячений 75-річчю від дня народження відомого українського кіноактора, кінорежисера і сценариста Івана Васильовича Миколайчука.
Поштовий індекс Дніпровського району має вид 02ххх

Поштове відділення Київ-125
код – 02125, за адресою – вул. Перова, 24

Поштове відділення Київ-154
код – 02154, за адресою адреса – вул. Ентузіастів, 11

Поштове відділення Київ-152
код – 02152, за адресою – вул. Серафимовича, 13а

Поштове відділення Київ-147
код – 02147, за адресою – вул. Ентузіастів, 39

Поштове відділення Київ-139
код – 02139, за адресою – вул. Перова, 38/1