Святошинський район Києва

Святошинский район Киева

Святошинський район столиці сьогодні є невід’ємною частиною міста Київ. Трохи раніше, район вдавав із себе окреме поселення Святошино.

Створений на базі Ленінградського району (плюс житловий масив Галагани) є західною околицею міста, має довжину понад десятка кілометрів.

Виконавчий орган влади Святошинського району представлений Святошинської районної в місті Києві державною адміністрацією, яка знаходиться за адресою просп. Перемоги, 97

Характерні риси Святошинського району

На території Святошинського району розташувалися шість парків значних розмірів, загальна площа яких становить понад шістдесят гектарів. Досить значна цифра. Парки мають наступні назви:

парк по вул. Ф. Пушиної
парк «Інтернаціональний»
парк ім. Потапова
парк «Юність»
парк-урочище «Совки»

Святошинський район на карті Києва

Географічне розташування Святошинського району визначає наступні кордону:

значок р-н Київа

з Оболонським районом

значок р-н Київа

з Подільським районом

значок р-н Київа

з Шевченківським районом

значок р-н Київа

з Солом'янським районом

Через Святошинський район Києва проходить 3 станції київського метрополітену, розташовані на червоній гілці Святошинсько-Броварській лінії М1

Станція метро Київ

Житомирська

Станція метро Київ

Святошин

Станція метро Київ

Нивки

На сьогоднішній день до складу Святошинського району увійшли наступні мікрорайони:

значок р-н Київа

Святошино

значок р-н Київа

Борщагівка

значок р-н Київа

Академмістечко

значок р-н Київа

Біличі та Новобіличі

значок р-н Київа

Галагани

значок р-н Київа

Перемога

значок р-н Київа

Жовтневе

Мікрорайон Святошин один з районів, де зелені насадження розбавляють житлові будинки. У дворах і на вулицях ростуть дуби і сосни. Нові висотки тут є сусідами з радянськими панельними будинками і дачним селищем.

Засмучувати район почали в 2000-х, раніше це було дачне поселення, де забезпечені кияни будували собі одноповерхові будинки, які і на сьогоднішній день залишилися на деяких вулицях. Мікрорайон кількістю паркових зон привабливий для сімей з дітьми. Також в панельних будинках живуть старожили, і крім матусь з колясками парки в денний час наповнюються пенсіонерами.

Для спортсменів по вулиці Котельникова є сквер з тренажерами, в ньому водяться ручні білки, що також робить його популярним серед місцевих жителів. Не менш улюбленим місцем відпочинку киян стало урочище Совки. Крім асфальтованих алей з лавками для комфортних прогулянок, в урочищі функціонує мотузковий парк, дитячий та спортивний майданчики і навіть футбольне поле.

Нові житлові комплекси району облаштовано сучасними дитячими майданчиками. У кожному з них є магазини, невеликі спортклуби, салони краси і приватні мед кабінети. Святошино це саме спальний мікрорайон, тут немає великих ТРЦ і зовсім небагато кафе і ресторанів, більшість з яких розташовані по проспекту Перемоги. Також уздовж проспекту розташувалися відділення банків і невеликі супермаркети. В глибині мікрорайону є маленькі продуктові магазинчики.

Серед кількох навчальних закладів мікрорайону школа з поглибленим вивченням німецької мови №40 і центр дошкільної освіти “Мрія”, які відомі завдяки якісної освіти. Транспортна розв’язка непогана. У мікрорайоні знаходиться станція метро Святошин, поблизу якої залізнична станція міжміського сполучення. По проспекту правди курсує наземний транспорт, в тому числі і за маршрутами з передмістя.

Борщагівка

Борщаговка Святошенский район Киева

Борщагівка район віддалений і привабливий в основному для молодих батьків і пенсіонерів завдяки великій кількості паркових зон і тихому неквапливому способу життя.

Борщагівка як і багато мікрорайони Києва почала турбуватися в 60-х – 70-х роках, проте залишався щільно забудованих, що дозволило широко розростися на районі сучасним житловим комплексам.

На Борщагівці облаштовані парки Юність і Інтернаціональний, а також прокладена лінія швидкісного трамвая, що з’єднує Борщагівку з центральними районами.

Як і в більшості спальних районів Києва величезний шар населення мікрорайону це молоді сім’ї і старожили, які житло передають у спадок.

За гучними розвагами жителям мікрорайону доводиться їздити в центр. На Борщагівці розташувалося кілька мережевих кафе і кінотеатр. У парках є пересувні кав’ярні і невеликі кондитерські.

У сусідньому мікрорайоні знаходиться урочище Совки з мотузковим парком, дитячої та спортмайданчиком, а також ручними білками. У мікрорайоні є навчальні заклади, великий ринок, продуктові супермаркети і великий торговий центр. На Борщагівці добре розвинена інфраструктура. З центром мікрорайону з’єднує лінія швидкісного трамвая і маршрути наземного транспорту. Однак часто рух утруднено через затори.

Академмістечко

Академгородок Святошенский район Киева

Масив почали забудовувати в післявоєнні роки і отримав він свою назву завдяки різним науково-дослідним інститутам, які розташовані по всьому району.

Біля інститутів будувалися багатоквартирні будинки. Першими жителями були професори, академіки і їх сім’ї. Завдяки порівняно низькій вартості житла район незабаром здобув популярність і серед інших жителів столиці. Більшість жителів мікрорайону це молоді сім’ї, студенти та пенсіонери – академіки.

Академмістечко більше нагадує сусідній Ірпінь, ніж район столиці. Тут немає великої кількості бутиків і торгово-розважальних центрів. Однак свіже повітря, наповнене ароматами хвої з лісу по сусідству і пляжі невеликих озер роблять його привабливим для жителів Києва.

На Академмістечку двори виглядають доглянуто і привабливо завдяки місцевим жителям, які самостійно його облаштовують. У мікрорайоні є кілька мережевих кафе, сквери Стуса і Пушиної та бульвар академіка Вернадського, улюблені місця для прогулянок киян.

Академмістечко відомий великою кількістю стокових магазинів і секонд-хендів, які приваблюють сюди жителів з інших районів. Також тут є все необхідне для комфортного життя – це великі супермаркети, недорогі ринки, навчальні заклади, зелені насадження і розвинена інфраструктура.

На бульварі Академіка Вернадського є величезний спортивний комплекс Наука, з басейном, тенісним кортом і величезним спортзалом. Транспортна розв’язка представлена ​​швидкісний електричкою, метро і різними маршрутами наземного транспорту. До центру можна дістатися за 20-25 хвилин.

Біличі та Новобіличі

Беличи Святошенский район Киева

Біличі та Новобіличі це спальні райони близнюки. Там завжди тихо і спокійно через віддаленість від центру, проте чудова природа Святошинського лісу і озера роблять цей мікрорайон привабливим для життя. Забудовувати район активно стали після трагедії на Чорнобильській АЕС, коли виникла необхідність в переселенні постраждалих. Центральна вулиця досі так і називається Чорнобильська.

Велика частина мікрорайону приватний сектор, де вранці можна почути спів птахів. Однак на сьогоднішній день з кожним роком тут з’являються все нові і нові житлові комплекси. Також завдяки досить низькими цінами на нерухомість квартири в старих будинках часто купують люди приїхали з інших міст України або беруть в оренду.

У робочий час район порожніє, на вулицях можна зустріти в основному пенсіонерів і матусь з дітьми, які гуляють в затишних зелених скверах.

У мікрорайоні немає культурних закладів, тому улюбленим місцем відпочинку жителів Біличів залишається Святошинський ліс і пляжі місцевих озер. Біличі відомі великою кількістю торгових точок. На масиві є великі супермаркети, ринок Троцький і секонд-хенди. У Новобіличах ринків і великих супермаркетів немає, проте є в сусідньому мікрорайоні куди ходить безкоштовний автобус.

Транспортна розв’язка тут хороша. У центр можна без проблем дістатися на метро за 25-30 хвилин, а наземним транспортом без пересадок на Поділ і до метро Лук’янівка. У Біличах і Новобіличах багато промислових приміщень, складів та гаражних кооперативів, які надають району не надто привабливий упорядкований вигляд.

Галагани

Галаганы Святошенский район Киева

До 1900-х на Галаганів був приватний сектор, а в 1910-х почали будувати промислові підприємства. Пізніше район приєднали до Києва і побудували житлові будинки. Більшість промислових підприємств не функціонують сьогодні, а район немов застряг в радянському союзі і мало нагадує столицю. Площа галаган порівняно маленька, всього кілька вулиць. Жителі в основному корінні, хоча район користується популярністю завдяки невисоким цінам на оренду житла.

Незважаючи на свої розміри, район відкриває великі можливості для занять спортом. У Галаганів розташувався спорткомплекс АТЕК, де є каток, скеледром, футбольне поле і зали для настільного тенісу. Також в клубі проводять змагання з хокею. А зовсім поруч знаходиться стадіон Олімп з футбольним полем і тенісними кортами.

Масиву не вистачає культурно-розважальних та освітніх установ. Проводити дозвілля жителі Галаган звикли в невеликому сквері Дубовий гай, розташованому біля метро Нивки.

Транспортна розвязка мікрорайону не погана. Недалеко знаходиться метро Нивки і Святошин, що дозволяє без проблем і швидко дістатися в центр. Також біля метро Святошин є залізнична станція, з якої можна виїхати в інше місто, а по Києву можна комфортно пересуватися на міській електричці.

Перемога і Жовтневе це історичні місцевості, нині селища в Святошинському районі. Культурної цінності обидва селища не уявляють. Межують з промисловою зоною і здебільшого являють собою окремий сектор з путівцями і кілька 3-5 поверхових багатоквартирних будинків. У мікрорайонах відсутні торгово-розважальні центри, але транспортна розв’язка дозволяє без проблем відвідувати подібні заклади в найближчих мікрорайонах і центрі міста, куди можна легко дістатися на метро.

Пам’ятки Святошинського району

Святошинський район – один з районів Києва в якому пам’яток не дуже багато, однак якщо задатися питанням, де провести вихідні в Святошинському районі, можна вибрати одну з наступних:

Парк «Совки»

Парк Совки Святошенский район Киева

Територія парку займає площу більше 35 га. Зелені насадження представлені у вигляді сосен, беріз та кленів, і займають більшу частину парку. У парку створені всі умови для комфортних прогулянок – грунтові доріжки, зручні лавки, урни та віддаленість від транспортних магістралей.

На території парку є спортивні та дитячі майданчики для любителів активного відпочинку, зелені галявини для пікніків і родзинка парку – ручні білки. На території совка немає водойм. Однак це компенсується чудовими краєвидами парку. В совку функціонують пересувні кав’ярні.

Музей історії циркового мистецтва

Музей циркового искусства Святошенский район Киева

Музей історії циркового мистецтва був відкритий в 2007 році на території парку Нивки. Музей був створений при безпосередній участі Миколи Кобзова.

Центром експозиції став цирк – шапіто в мініатюрі, а також діючий паровоз 1926 року, на якому їздили тварини відомого Михайла Золло. Крім того в музеї зберігаються перші афіші, малюнки, плакати, скульптури і фестивальні нагороди. Загальна кількість експонатів перевищує 2000 одиниць і музей постійно поповнюється.

Музей зацікавить як тих, хто давно захоплюється цирковим мистецтвом, так і тих хто тільки вперше з ним знайомиться.

Храм Животворного Джерела

Храм Живоносного Источника Святошенский район Киева

Храму життєдайного джерела вже понад 350 років, і що з ним тільки не відбувалося за ці роки. Його кілька разів зруйнували і звели заново. Будівля храму використовували як культурно-освітній приміщення, як зерносховище, відкривали в ньому щось школу то кінопрокат, поки в 1968 році храм не перетворився на центральний парк культури і відпочинку.

Передали храм православним громадам назад тільки в 1992 році і тоді ж почалися роботи по його реконструкції. У 2002 році після закінчення ремонтних робіт храм освятив Патріарх Київський і всієї Руси Філарет. Тоді ж храм Животворного джерела став центром Святошинського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Клуб «Бінго». Bingo Club

Клуб Bingo Святошенский район Киева

Клуб Бінго один з найстаріших клубів Києва. На сьогоднішній день він один з найбільших концертних клубів України, здатний вмістити до 1500 глядачів. Саме тому тут часто організовують концерти популярних виконавців.

У клубі також регулярно проводяться фестивалі, вечірки і дискотеки, а також крім організації заходів в клубі реалізуються самостійні розважальні проекти практично щодня.

На території розважального комплексу Бінго розташований найбільший більярдний зал в Києві, а також стриптиз-бар і лаундж-кафе.

Наука Спорт

Наука и спорт Святошенский район Киева

Наука Спорт найкращий на сьогоднішній день спортивний центр в Києві. Тут регулярно проводяться міжнародні змагання вже більше 60 років.

На території комплексу розташувалися 9 тенісних кортів, серед яких є як відкриті так і закриті. Два басейна. Один на 6 доріжок по 25 метрів і “Жабник”.

У Науці Спорт проводять заняття з аква-аеробіки, функціонує тренажерний зал, реабілітаційний центр і дитяча кімната.

Тут ви зможете з користю для здоров’я провести час всією сім’єю і кожен при цьому зможе підібрати собі заняття до душі.

Промисловий і науковий потенціал району

Святошинський район Києва займає лідируючі позиції в галузі машинобудування. Обсяг виробництва досягає вражаючих сорока відсотків від загальної маси. У районі зосереджені такі відомі підприємства як державний авіаційний завод «Авіант» і ЗАТ «УкрОТІС».

Крім сфери машинобудування, промисловість Святошинського району представлена ​​не менш відомими підприємствами інших галузей, серед них можна згадати завод медичних препаратів НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Святошинський район має більш ніж ста навчальними закладами різних типів акредитації. Серед них понад двадцять середніх і більше десятка спеціалізованих шкіл і одна приватна «Ріка життя».

У сфері освіти району також задіяні: ліцей «ЕКО», сім – гімназій (серед яких чотири є приватними), одна вечірня школа, два спеціалізованих інтернату, навчально-виробничий комбінат, понад сорок дошкільних закладів та інші.

Крім сфери освіти, район може похвалитися трьома десятками наукових закладів, серед яких широко відомий наступні:

Авіаційний науково-технічний комплекс Антонова
Інститут металофізики ім Г. В. Курдюмова
Державний науково-дослідний інститут вугільної промисловості
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренко
Інститут Геофізики ім. Суботіна НАН України
Інститут магнетизму НАН України
Київський Міжнародний Університет
Європейський Університет

Культурне життя жителів Святошинського району

Святошинський район досить багатий навчально-виховними закладами, які задіяні в культурному житті жителів району, всього налічується більше двох десятків. Серед них можна виділити п’ять шкіл естетичного виховання, школу мистецтв, 3 дитячі музичні та одна художня школи.

Жоден сучасний навчальний процес не обходиться без такого джерела знань як бібліотека. На щастя, в Святошинському районі справи з бібліотеками йдуть непогано. Всього налічується 10 бібліотек і не останню роль в культурному житті відіграє Центр культури «Святошин».

Святошинський район Києва – поштовий індекс 03115

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-129

індекс – 03129, адреса – вул. Бударіна, 3

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-128

індекс – 03128, адреса – вул. Академіка Туполєва, 28

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-115

індекс – 03115, адреса – Проспект Перемоги, 128/2

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-158

індекс – 03158, адреса – Кольцова, 13

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-148

індекс – 03148, адреса – вул. Гната Юри, 7А