Голосіївський район Києва

Голосіївський район Києва утворився в результаті змін в адміністративний поділ Києва, які були прийняті відповідно до рішення Київської міської ради від 31.01.2001 р. За основу був узятий Московський район Києва, який у 2001 році відзначив круглу дату, а саме – 80-ти річчя.

Голосеевский район Киева

Голосіївський район розташований в південно-західній частині міста Київ, має загальні сухопутні кордони з наступними районами столиці:

Шевченківський, Солом’янський, Печерський і Дарницький. Крім цього, межує з Києво-Святошинським, Обухівським і Бориспільським районами по акваторії Дніпра.

Географічне розташування району формує південно-західні ворота столиці, який простягаються від Хрещатика до південних і західних кордонів міста.

Голосіївський район включає ряд історичних місцевостей

Паньківщина Цимбалів Яр Самбурки
Предславино Добрий Шлях Китаєво
Ямки Голосієво Пирогово
Саперна Слобідка Теремки Церковщина
Байкове Феофанія Нижня Теличка
Забайковье Лиса Гора Корчувате
Деміївка Багринова Гора Віта
Ширма Мишоловка Острів водників

Голосіївський район Києва – на мапі

Голосіївський район має добре розвинену інфраструктуру. станції метро в Голосіївському районі дозволяють без проблем переміщатися по місту в практично будь-якому напрямку:

Станція метро Київ

Площа Льва Толстого

Станція метро Київ

Олімпійська

Станція метро Київ

Палац «Україна»

Станція метро Київ

Либідська

Станція метро Київ

Деміївська

Станція метро Київ

Голосіївська

Станція метро Київ

Васильківська

Станція метро Київ

Виставковий центр

Станція метро Київ

Іподром

Станція метро Київ

Теремки

Станція метро Київ

Видубичі

До складу Голосіївського Району входять

значок р-н Київа

Іподром

значок р-н Київа

Голосієво

значок р-н Київа

Деміївка

значок р-н Київа

Теремки

значок р-н Київа

ВДНГ

значок р-н Київа

Феофанія

значок р-н Київа

Пирогово

значок р-н Київа

Китаєво

значок р-н Київа

Мишоловки

значок р-н Київа

Нове Будова

Голосієво

Голосеево Киев

Колись Голосієво був дачним селищем церковної знаті, пізніше храми зруйнували а на їх місці побудували Сільгоспакадемія яка сьогодні функціонує як Національний університет біоресурсів і природокористування.

На сьогоднішній день Голосієво один з привабливих районів для життя населення. Третю частину його займає парк імені Рильського, по сусідству знаходиться Ландшафтний парк Феофанія, а також Пирогово – музей під відкритим небом.

 Зелені зони представлені також парком на території ВДНГ. Основна кількість населення це молоді сім’ї і старше покоління.

У Голосіївському районі знаходяться студмістечка і корпусу НУБіП, а також Київського національного університету імені Тараса Шевченка тому в районі багато студентів в тому числі і іноземних. Невисока вартість оренди зробила район привабливим для приїжджих.

Улюбленим місцем для відпочинку киян стала територія виставкового центру. У парку можна зустріти дітей і дорослих на самокатах, скейтах і роликах. Батьки з дітьми приходять на озера, щоб погодувати ручних лебедів. У Парку імені Рильського також людно. Тут є спортивні та дитячі майданчики також багато атракціонів, різноманітні кафе та ресторани.

Не менш популярним місцем для шопінгу і культурних розваг став ТРЦ Ocean Plaza. Він знаменитий найбільшим публічним акваріумом. Тут крім бутиків і всіляких кафе є також кінотеатр і величезний продуктовий гіпермаркет Ашан.

У мікрорайоні багато шкіл і дитячих садів, однак практично немає великих супермаркетів. З мінусів в районі постійні пробки, наземний транспорт ходить не дуже добре, проте на метро до центру можна дістатися за 10-15 хвилин.

Теремки

Теремки Киев

Поштовхом до забудови теремків в 1970-х стала поява на околиці Києва великого Кібернетичного центру. Поруч з яким утворився житловий масив.

Спочатку його заселяли співробітники інститутів і їх родичі. Пізніше по іншу сторону від окружної почали зводити масив Теремки – 2.

Активно ж новобудови почали з’являтися тут після 2013 року, коли відкрили метро Теремки.

 

Так віддалені Теремки перетворилися в перспективний спальний район з великою кількістю спортивних і дитячих майданчиків, нових житлових комплексів і близькістю ландшафтних парків Феофанія і Пирогово.

На раене багато старожил, серед яких співробітники Академії наук, їхні діти і внуки. Деякі жителі Теремків і донині працюють в інститутах Кібернетичного центру.

Урочище Теремки один з популярних місць для відпочинку, пікніків і велопрогулянок. Кілька років тому там обладнали лавки і заасфальтували доріжки.

Також популярним місцем для шопінгу і розваг став ТРЦ Магелан, відкритий в 2003 році.

Тут є багато бутиків, кафе, кінотеатр, проте він не такий великий і галасливий як наприклад ТРЦ Ocean Plaza, так що любителям галасливих заходів доведеться їздити за враженнями в сусідні мікрорайони.

Транспортна розв’язка відмінна. У центр на метро не більше півгодини, а також через теремки проходить чимало маршрутів наземного транспорту в тому числі і приміських.

Деміївка

Демеевка Киев

Деміївка почала формуватися як група поселень в долині річки Либідь. Після будівництва залізниці Київ-Курськ-Москва стала активно розбудовуватися і перетворилася в робітниче селище. У 1918 році була приєднана до Києва.

У 1970-х коли весь Київ активно забудовували і в мікрорайоні Деміївка стали з’являтися багатоповерхівки а пізніше і житлові комплекси.

На сьогоднішній день забудова району ще не досягла свого апогею.

 

Центральну частину мікрорайону займає Деміївська площа, де розташований центральний автовокзал. Недалеко від автовокзалу розташувалася величезна бібліотека ім. Вернадського.

Частина мікрорайону так і залишилася промисловою зоною. З функціонуючих на сьогоднішній день можна назвати завод кондитерських виробів ROSHEN.

Великою кількістю розважальних закладів та великих супермаркетів Деміївка похвалитися не може.

Однак на території району працює величезний Деміївський ринок, де місцеві жителі і жителі найближчих мікрорайонів можуть за помірними цінами знайти все необхідне.

На Деміївці відмінна транспортна розв’язка. Як і в Голосієво наземний транспорт буває стоїть у пробках, але значно рідше.

На метро до центру 10 хвилин, а маршрути наземного транспорту дозволяють дістатися без проблем навіть на Лівий берег по Південному мосту.

Пирогово

Пирогово Киев

Мікрорайон Пирогово являє собою історичну місцевість і територію музею народної архітектури та побуту України під відкритим небом.

До Києва Пирогово приєднали в 1957 році. Раніше це було селище міського типу. Відкриття музею відбулося в 1976 році. На території в 150 гектарів розташовано більше 300 експонатів зібраних з усіх куточків країни.

Територія розбита на сектори, кожен з яких представляє окремий український регіон, демонструючи його побут і архітектуру.

Велика частина експонатів під відкритим небом зроблені з дерева, а дахи покриті дранкою, що підвищує небезпеку виникнення пожежі, що власне вже траплялося. Центром же експозиції є розташована на горбі група вітряків.

Екскурсії по Пирогову проводять регулярно за винятком середи на англійській, німецькій, російській та українській мовах. Також на території Пирогово ви зможете придбати вироби сучасних майстрів народного мистецтва.

Мишоловки

Мышеловки Киев

Мишоловки – історична місцевість на території Голосіївського району. Частиною Києва стала 1923 році. У 1900-х роках поселення налічувало трохи більше 700 жителів, які займалися землеробством і заробляли перевезенням цегли, в ті часи на території працювало п’ять цегляних заводів.

У воєнні роки поселення було повністю зруйновано а пізніше заново побудовано. Сучасна забудова майже повністю складається з приватних будинків і дач. Є на території школа і дитячий сад. У мишоловці знаходиться братське кладовище Спасо-Преображенської пустині.

Пам’ятки Голосіївського району

Китаево

Китаево Киев

Китаєво – це маленька Швейцарія прямо в мегаполісі. Красиві ландшафти водойми і таємничі печери розташувалися на території Китаївської пустині. Природа настільки прекрасна і незвичайна для мегаполісу нікого не залишить байдужим.

Прогулюючись по території Китаєва ви зможете познайомитися з останками Городища, пройти по руїнах стародавнього селища і відвідати язичницький могильник, якому вже понад 1000 років. Детальніше дізнатися про історію місцевості ви зможете замовивши Екскурсію “Загадковий Китаїв”.

ВДНХ (Експоцентр)

Экспоцентр Киев

ВДНХ найперший в Україні міжнародний виставковий центр. Тут регулярно проходять виставки, концерти, фестивалі. Крім того на території ВДНГ влітку працює басейн під відкритим небом і знаходиться один з найкращих парків Києва.

На території ВДНГ є чимало місць для відпочинку родиною у вихідні – це і мотузковий парк, і квест-руми, і різноманітні кафе. Багато любителів велопрогулянок можу орендувати велосипеди. Афіша заходів на ВДНГ ніколи не буває порожньою, кожні вихідні тут проводять всі нові і нові заходи збираючи натовпи киян і гостей столиці.

Парк “Феофанія”

Парк Феофания Киев

Парк Феофанія це історична місцевість на околиці Києва. Знаходиться парк між Теремки, Пирогово і Голосієво. Парк Феофанія улюблене місце для прогулянок молодих сімей та літніх людей, саме тому з 2003 року в парку проводять роботи з облаштування фонтанів, реконструкції зони біля ставків, прокладку нових доріжок і будівництві альтанок.

У парку крім гарної природи, яка з кожним роком стає тільки краще завдяки старанням професіоналів ландшафтного дизайну, є також паломницька стежка. Сюди люди віруючі приходять в пошуках цілющого джерела, який називають “Сльози Божої матері”. Також на території парку зростає багато цілющих рослин, що привертає в парк натуропатів.

Іподром

Ипподром Киев

Іподром це місце, де по вже сталим традиціям проводять виставки коней, кінні перегони і кінно-спортивні змагання. Іподром обладнаний колами для проведення перегонів і скачок, трибунами для суддів і глядачів, і окремої майданчиком для кінно-спортивних змагань.

Також на території Іподрому є стайні, кузня і ветеринарна служба. На іподромі Ви зможете покататися на коні, поспостерігати за змаганнями і навіть зробити ставку на того чи іншого коня. Також на території іподрому доступні екскурсії.

Покинутий хімзавод

Заброшенный химзавод Киев

Хімічний завод був побудований в 1970-х. У 1990-х підприємливими ділками було вивезено з заводу все обладнання, і тепер про його справжнє призначення нагадують лише залишені в будівлі хімреактиви. Ходить думка що колись це був завод з виробництва руберойдів, проте воно помилкове, про що і говорять нам залишки реактивів і робочі записи і проф література.

На сьогоднішній день хімзавод в аварійному стані, вікна майже все вибиті, міжповерхові перекриття зруйновані. При бажанні Ви зможете потрапити на територію заводу, проте Вам варто побоюватися не тільки падаючих стель, але і бродячих собак.

Покинутий льодовий стадіон

Заброшенный ледовый стадион Киев

Покинутий льодовий стадіон один з грандіозних проектів в Києві, який так і не був доведений до логічного завершення. Протягом більш ніж 20 років велися роботи з будівництва. У будівлі планувалося облаштувати місце для тренувань і змагань з хокею та інших видів спорту на льоду.

Вперше будівництво призупинилася після вибуху на Чорнобильській АЕС, коли все фінансування було направлено туди. У 1993 ніби як повинні були вести вже облицювальні роботи, однак за фактом будівництво прикрили і поставили охорону, щоб любителі красти метал не розбирали його по частинах.

Ось уже кілька років ходять чутки про те, що стадіон викупила будівельна компанія і плануються роботи чи з його реконструкції, то чи його знесуть і побудують ТРЦ, у що звичайно віриться більше. Так що встигніть з’їздити на екскурсію, поки ця можливість ще є.

Музей бджільництва

Музей пчеловодства Киев

Музей був відкритий при Інституті бджільництва і повідає Вам всі тонкощі того, як добувають мед. Якщо ви відвідаєте його в рамках екскурсійного туру. Те досвідчені екскурсоводи познайомлять Вас з історією розвитку бджільництва, про види бджільництва, історії видатних пасічників і Медолеченіе.

Серед експонатів музею різні вулики, малюнки та гравюри присвячені темі меду, також як стародавні так і сучасні інструменти, якими пасічники користуються при зборі меду.

Атмосфера музею дуже автентична і ви відчуваєте себе наче в царстві бджіл. Вам варто відвідати цей музей якщо ви любитель меду або просто для розширення кругозору, головне, що там дуже цікаво і Ви не пошкодуєте про витрачений час.

Економічний потенціал голосіївського району

Голосіївський район сконцентрував потужний економічний потенціал, який обумовлює розвинена промислова інфраструктура, структури комунального господарства, транспортних сектора і багатьох інших.

Станом на 2019 року, Голосіївський район Києва має більш ніж півсотнею промислових підприємств різної сфери діяльності. Серед них зустрічаються підприємства важкої (машинобудування, металообробка, хімічна) і легкої (харчової) промисловості.

Торгова мережа Голосіївського району налічує більше трьохсот підприємств, 7 ринків і більш ніж півтори сотні підприємств, що працюють в сфері громадського харчування. У сфері побутового обслуговування залучено більше двох сотень підприємств.

Науково-освітній потенціал голосіївського району

Голосіївський район столиці налічує понад шість десятків академічних і науково-дослідних установ. Найбільш відомі з них:

Інститут електрозварювання ім. Е. О. Патона Центр економічних і медико біологічних досліджень
Інститут ядерних досліджень Головна астрономічна обсерваторія
Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова Національний аграрний університет
Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова Національний університет харчових технологій
інститут фізики Факультети Національного університету ім. Т. Г. Шевченка
Інститут фізичної хімії Міжрегіональна академія управління персоналом
Інститут молекулярної біології і генетики Академія праці і соціальних відносин федерації профспілок України
Інститут клітинної біології та генної інженерії Київське державне вище музичне училище ім. Р. М. Глієра
інститут онкології Київський державний коледж естрадно-циркового мистецтва
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького

Індекс Голосіївського району Києва вдає із себе п’ятизначне число – 03039

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-33

індекс – 01033, за адресою – вул. Саксаганського, 48

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-6

індекс – 03006, за адресою – пр-т Академіка Глушкова, 13

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-22

індекс – 03022, за адресою – вул. Васильківська, 38

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-26

індекс – 03026, за адресою – вул. Червонопрапорна, 148

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-27

індекс – 03027, за адресою – вул. Садова, 26