Солом’янський район Києва

Солом’янський район міста Києва був заснований в XIX столітті. Деякі інші історичні джерела повідомляють про більш ранньому періоді витоків. Солом’янський район або як часто кажуть городяни – Солом’янка, був так названий через історично сформованих факторів. У даній місцевості колись жили робітники, які працювали на залізниці.
Їх житла являли собою хати-мазанки, даху який були виготовлені з соломи. Так і утворилася назва, яке отримала одна з десяти адміністративних одиниць Києва.
Час не стоїть на місці, так само як і не стояв архітектурний вигляд Солом’янського району, який зазнав множинні трансформації розташованих там будівель і споруд. За кілька десятків років Солом’янський район Києва придбав зовсім новий вигляд. Житлові масиви рясніють багатоповерховими будинками, бізнес і торговими центрами.
Не дивлячись на досить розвинену інфраструктуру, зручну транспортну розв’язку і безпосередню близькість до залізничної станції “Київ-Пасажирський” і аеропорту “Жуляни”, Солом’янка вважається спальним районом столиці України.
Солом’янський район Києва і його відмінні риси
Виконавчий орган влади Солом’янського району представлений Солом’янської районної в місті Києві державною адміністрацією, яка знаходиться по проспекту Повітрофлотський 41.
Для Киян і багатьох гостей столиці Солом’янка асоціюється перш за все з потужною транспортною розв’язкою: центральний залізничний вокзал і аеропорт “Жуляни”.
Солом’янський район Києва на мапі
Станції метро Солом’янського району Києва

Берестейска

Шулявська

Політехнічний інститут

Вокзальна
Солом’янський район міста Києва включає до свого складу такі мікрорайони і історичні місцевості:

Чоколовка

Шулявка

Відрадний

Караваевы дачи

Жуляны

Соломенка
Соломенка

Солом’янка сьогодні це розвинений спальний район з чудовою інфраструктурою і швидким доступом в центр, в аеропорт Київ і центральний ЖД вокзал. Засмучувати Соломенку почали в роки масштабної забудови столиці в 60-х.
В кінці 1970-х Солом’янка виглядала майже як зараз з широкими проспектами, новобудовами і облагородженими парками. Старожили солом’янки це колишні працівники залізниці, яким в 1970-х давали житло в нових будинках мікрорайону.
Молодь Солом’янки привертає розвиненою інфраструктурою і щодо прийнятними цінами на житло. В цілому Солом’янка досить спокійний і комфортний для життя район. Через гук центру її відділяють залізничні колії.
На мікрорайоні є кілька бізнес-центрів і ВНЗ. Для піших прогулянок і вікенду з сім’єю як не можна краще підходить парк імені Островського. На території парку є багато обладнаних крамничок, дитячий майданчик і ресторація.
Для пробіжок і велопрогулянок краще підходить Солом’янський лісопарк. На районі функціонує гірськолижний комплекс “Протасів Яр”, де з листопада по квітень працює кілька лижних трас, різного рівня складності, а влітку можна спуститися на повітряній кулі.
На Солом’янці є не тільки маленькі супермаркети але і ТРЦ. Район знаходиться практично в центрі Києва, що робить транспортну розв’язку зручною незважаючи на відсутність метро.
Відрадний

Відрадний досить старий житловий масив, де велика частина населення старожили. Знаменитим його роблять корпусу НАУ і медмістечко. Засмутили Відрадний в 1960-х, спочатку на районі була промзона, навколо якої і засмутився робітниче селище.
Кількома роками пізніше поблизу побудували багатоквартирні будинки, де жили робітники з промзони. Так і утворився невеликий робочий мікрорайон, з фруктовим садом і озером а території. На місці фруктового саду сьогодні розвернувся популярний серед місцевих жителів парк Відрадний.
Там днями не поспішаючи прогулюються пенсіонери і мами з колясками, а по вихідним збирається молодь і сім’ї з дітьми. На районі багато студентів, так як тут розташувався навчальні корпуси НАУ і студмістечко. На території університету є спортивний комплекс і парк з кав’ярнею.
Культурних і розважальних закладів у Відрадному майже немає, тому за активним відпочинком і враженнями доводиться їздити в сусідні райони. Відрадний відмінно підходить для молодих сімей. Район тихий і зелений. Є дитячі сади, школи і медмістечко з дитячої та дорослої поліклініками, Інститутом хірургії і трансплантології і інститутом мікрохірургії ока. На районі багато продуктових магазинчиків і супермаркетів і величезний ринок, де можна купити все необхідне для життя.
На Відрадному відмінна транспортна розв’язка незважаючи на відсутність метро. На районі проходить багато маршрутів наземного транспорту, курсує міська електричка. Зі станції Київ-Волинський можна без проблем дістатися за місто, а недалеко від Відрадного розташувався аеропорт Київ.
Шулявка

Шулявка не так давно користувалася у жителів столиці не найкращою славою. До 1960-х населенням Шулявки був в основному робочий люд, який в 1905 влаштував бунт трудящих фіналом якого стало проголошення Шулявки автономної республіки, що проіснувала всього кілька днів.
У 1960-х Шулявка істотно засмутилася. Сьогодні Шулявка це район контрастів. Далеко від метро живе робочий люд – старожили, які оселилися тут у 60-х, їх діти з онуками. А ближче до метро молоді сім’ї та інтелігенція. На Шулявці кипить і студентське життя, тут знаходяться гуртожитки НАУ, КНЕУ, Політеху і Богомольця.
Основний артерією району є проспект Перемоги, а серцем площа Перемоги. Чим ближче до неї тим більш гучною і насиченою ставати життя в мікрорайоні.
Уздовж проспекту тягнутися відділення банків, супермаркети, бутики, три великих ТРЦ з кінотеатром і боулінгом, салони краси, ресторани і бари.
У мікрорайоні знаходиться Київський Цирк. На Шулявці розташувався Київський Зоопарк і Музей Київського метрополітену. У мікрорайоні і околицях розкинулися три величезних парку, де можна провести час з сім’єю і дітьми, або просто відпочити від робочої суєти.
Шулявка поблизу метро галаслива і людна. Тут багато офісів і великих супермаркетів і в = громадських закладів. Чим далі від метро, тим тихіше і спокійніше життя, тим менше магазинчики і кафе, проте в кожному кварталі є дитячі сади і школи, а також поліклініки. Транспортна розв’язка чудова, по проспекту курсує по різноманітним маршрутам громадський транспорт, без проблем можна дістатися в будь-яку точку міста і навіть за місто.
Пам’ятки Солом’янського району
Музей Київського метрополітену

Музей Київського метрополітену відкрили 2000 року до 40-річчя від дня запуску метрополітену. У 60-х проїхати під землею можна було проїхати всього 5-6 кілометрів.
В музеї три зали в яких розміщені понад 1500 експонатів, також близько 1000 одиниць зберігається у допоміжному фонді.
В музеї Ви зможете ознайомитися з історією спорудження метрополітену, з історією відкриття нових станцій, з працівниками метрополітену і моделями вагонів.
Відвідати музей можна тільки з екскурсійною групою від 5 чоловік за попереднім записом.
Музей авіації

Музей авіації був відкритий в 2003 році до сторіччя світової авіації. На сьогоднішній день експозиція включає порядком 70 літаків і вертольотів. Також ви зможете ознайомитися зі зразками авіаційного озброєння і експозицію авіадвигунів.
Серед експонатів Ту-104, який літав до 1958 року. Він унікальний і представляє інтерес своїм салоном. Там були обладнані Віп місця. Ззаду сиділи звичайні люди в простих кріслах, а в передній частині знаходилися 4 купе з умивальниками, сидіннями з червоного дерева оббиті оксамитом.
Багато експонатів музею і до цього дня зберігають працездатність. На них функціонує вся електроника і навіть на деяких порівняно недавно запускали двигуни. При відвідуванні музею кожен бажаючий має можливість посидіти за штурвалом.
Оглядовий майданчик

Оглядовий майданчик одне з головних достоїнств кожного мегаполісу. У Києві кілька місць, де на місто можна подивитися з висоти пташиного польоту, однак справжнісіньку оглядовий майданчик відкрили на даху ЖК “Олександрівський” в 2009 році.
ЖК розташований на Олександрівській слобідці, Це одне з найвищих місць в Києві. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті в 100 метрів, і відкриває чудовий панорамний вид на правий берег столиці. На майданчику є столики, за якими можна випити кави або чаю.
Оглядовий майданчик оснащена оглядовими біноклями, які отримає кожен відвідувач. Там навіть є Wi-Fi. Вообщем майданчик відмінно підходить як для романтичного побачення, так і для видовий екскурсії по місту.
Мамаєва Слобода

Мамаєва Слобода – це друге Пирогово, тематичний дендропарк, який розкинувся на дев’ять гектарів, і розташувався навколо витоку річки Либідь, який давно вже визнаний історичним місцем. Раніше на цій території знаходився монастирський хутір і ставок, а також пасіка.
Створювалася Мамаєва Слобода максимально наближено до історії. Тут є садиба титаря, садиба козаків, садиба козацького старшини, кузня, гончарна майстерня і шинок. Також збереглася пасіка та водяний млин.
На подвір’ях садиб можна побачити льоху, хліви і стайні. Доповнили сільський пейзаж базарна площа і військовою канцелярією.
Мамаєва Слобода зацікавить як любителів історії, так і мисливців за враженнями.
Київський зоопарк

Київський зоопарк один з найбільших зоопарків Європи, який існує вже понад 100 років. Початок своє зоопарк бере в далекому 1909 році, коли перше тварин зібрало товариство любителів природи і фінансувався він за рахунок благодійних пожертвувань.
До 1913 року у зоопарку не було своєї території і тваринам доводилося тулитися то в продовольчому відділі Київського Залізничного вокзалу то в Ботанічному саду університету, поки їм не виділили п’ять десятин шулявських пустирів. Сьогодні Зоопарк займає більше 40 гектарів, а непридатний для забудови рельєф пустирів відмінно обіграли при будівництві вольєрів і планування території самого зоопарку. Так з ярів зробили озера для водоплавних птахів.
Київський Зоопарк представить Вашій увазі більше 2000 представників фауни і порядком 130 різновидів дерев і кущів. Кого там тільки немає. Тераріум зі зміями і ящірками, клітини з левами і носорогами. Смішні мавпи і благородний олень.
Ви не пошкодуєте витраченого часу на прогулянку по цьому чудовому місцю повного забавних і екзотичних для нас тварин.
Промисловий і науковий потенціал району
Солом’янський район столиці налічує понад шістдесят підприємств, 54 науково-дослідних інститути та 6 ВНЗ. У сфері торгівлі та громадського харчування задіяно понад 800 підприємств.
Сфера побутового обслуговування району налічує більше трьох з половиною сотень підприємств різної форми власності.
Культурна сфера Соломинки досить багата і представлена художньої та 5 музичними школами, налічується близько шести десятків бібліотек, є 3 кінотеатри, палац творчості дітей та юнацтва, 8 палаців культури і 4 музеї і багато інших закладу.
Що ж до шкільної освіти, то Солом’янський район Києва може похвалитися трьома десятками загальноосвітніми і двома вечірніми школами, а також трьома школами-інтернатами.
Соломинка відмінний район для заняття спортом, для цього є всі необхідні передумови.
Є 5 стадіонів, 9 басейнів і більше сотні спортивних майданчиків, налічується дев’яносто спортивних залів, з десяток тирів і багато чого ще.
Поліклініки Солом’янського району
У соломенском районі Києва як і в інших районах на кожен мікрорайон є як доросла так і дитяча амбулаторія.
Центральна поліклініка Солом’янського району знаходиться за адресою вулиця Солом’янська, 17.
У соломенском районі немає дефіциту і на приватні медичні установи, при бажанні можна знайти клініку недалеко від будинку, і з потрібним медичним напрямком.
Наприклад Оптима-фарм на вулиці Солом’янська, клініка спеціалізується на репродуктології, клініка Віра Надія Любов на Політехнічній, яка відрізняється від багатьох тим, що надає доглядальниць за людьми похилого віку та тяжкохворими людьми в домашніх умовах; і медичний центр Гіппократ на Вацлава Гавела, одна з перших акредитованих клінік в Україні, відкрилася в 1999 році і до цих пір користується гарною репутацією.
Стоматологія Солом’янського району
Стоматологічна поліклініка Солом’янського району розташована за адресою вул. Вадима Гетьмана 26-28, поліклініка є комерційною і працює на повному госпрозрахунку.
За відгуками відвідувачів, послуги там надають на належному рівні. Приватні стоматології з хорошими відгуками і прийнятними цінами в соломенском районі також є.
Деякі ми наведемо нижче. Це Клініка Троянда на Смоленській, Стоматологія Смайлик на вулиці Юліуса Фучика і стоматологія Медіана на Повітрофлотському проспекті.
Індекс Солом’янського району Києва вдає із себе п’ятизначне число – 03035

Поштове відділення Київ 56
Индекс— 03056, по адресу — ул. Борщаговская, 146

Поштове відділення Київ 124
Индекс — 03124, по адресу — ул. Николая Василенко, 9

Поштове відділення Київ 151
Индекс — 03151, по адресу — ул. Смелянская, 3

Поштове відділення Київ 141
Индекс — 03141, по адресу — ул. Соломенская, 37

Поштове відділення Київ 138
Индекс — 03138, по адресу — ул. Каменяров, 32