Оболонський район Києва

Оболонський район Києва є адміністративною територіальною одиницею Києва. Розташовуючись в північній частині міста, утворює північні ворота міста на правому березі Дніпра. Оболонський район Києва був утворений 3 березня 1975 року та з самого початку мав зовсім іншу назву. Названий Мінським в честь столиці братської держави Білорусії.
У 60-х роках, район був класичним спальним районом столиці, як і багато інших. Архітектура Оболонського району не могла похвалитися вишуканістю форм і архітектурних рішень, місцевість була забудована переважно непривабливими, багатоповерховими панельними будинками.
Після розпаду союзу, почали з’являтися зовсім нові, висотні житлові будинки та бізнес-центри преміального класу. Різноманітність житлового фонду призвело до того, що в Оболонському районі змогли оселитися жителі різних соціальних верств.
Характерні риси оболонського району
Слово «Оболонь» бере свої витоки зі старослов’янської мови і означає заливну низину, заболочену місцевість, непридатну для проживання. Насправді, якщо не багато розібратися з особливостями і характерними рисами району, стає цілком очевидною помилковість значення даного слова.
Незважаючи на недостатню кількість парків і місць відпочинку, жителям Оболоні доводиться задовольнятися розташованим на території району заповідником Пуща-Водиця і прилеглих до берега Дніпра територій. Річкові пляжі додають додаткового комфорту і завдяки цьому, Оболонь називають курортним районом.
Оболонський район Київа на мапі
Маючи в своєму розпорядженні розвиненою інфраструктурою та зручною транспортною розв’язкою, Оболонський район Києва по праву вважається одним з найбільш сприятливих для проживання. Цьому сприяють чотири станції метро:

Петрівка

Оболонь

Мінська

Мінська
До складу Оболонського району входять

Мінський масив

Оболонь

Петрівка

частково Куренівка

частково Пріорка

Пуща-Водиця
Мінський масив

Мінський масив розташований в 10 хвилинах їзди від метро Мінська, Оболонь або Героїв Дніпра. Масив отримав свою назву від Мінського шосе, найбільш активно розбудовуватися почав в 70-х. Разом з будівництвом будинків в кожному кварталі будували дитячі сади і школи, озеленювали двори.
Велика частина населення масиву – старожили, яким житло перейшло у спадок, також на масиві багато пенсіонерів. Однак в 90-х забудова району продовжилася. З’явилася велика кількість житлових комплексів, що зробило район привабливим для молодих сімей.
Сам по собі масив – типовий спальний район, який порожніє в робочий час. У мікрорайоні поблизу площі Шевченка знаходиться популярний як місце для відпочинку і прогулянок парк “Кинь-Грусть”. Також в мікрорайоні знаходиться одне з найчистіших озер в Києві – Міністерське. На озері купаються і рибалять не тільки жителі масиву, але і жителі найближчих мікрорайонів.
На Мінському масиві досить багато супермаркетів. Два великі торгові центри Полярний і Караван. Також три великих будівельних гіпермаркету Леруа Мерлен, Керам-Холл і найбільший з мережі Епіцентр. На площі Шевченка розташований ринок Поліссі, де завжди можна знайти свіжі продукти.
Без проблем на районі Ви знайдете і майстерні з ремонту взуття, як наприклад майстерня RePaint Me по проспекту Маршала Рокоссовського repaint.com.ua, де занимаються ремонтом і фарбуванням шкіряних виробів, також ательє з пошиття та ремонту одягу і хімчистки, приймальні пункти яких розташовані в ТРЦ на масиві. Так як мікрорайон досить старий то сучасні дитячі майданчики є тільки в декількох дворах і в дворах новобудов.
У мікрорайоні незважаючи на відсутність метро хороша транспортна розв’язка. Велика кількість маршрутів з площі Шевченка як в центр так, і за місто. До Пущі-Водиці можна дістатися хвилин за 30-40 на 12 трамваї.
Оболонь

Поява нового спального району Оболонь збіглося зі стрімким розширенням Києва в 60-х. Спочатку Оболонь забудували багатоповерховими панельними будинками, а в 2000-х уже почали будувати нові житлові комплекси, офісні центри, а біля набережної виріс котеджне містечко VIP-класу.
Тому серед місцевого населення можна зустріти як мільйонерів так і студентів з пенсіонерами. Популярним місцем проживання серед Київської еліти став житловий комплекс Оболонські Липки.
Оболонська набережна завжди повно людей. Велика кількість кафе і ресторанів, велосипедні доріжки постійні вечірні вистави молодіжних субкультур зробили набережну найпопулярнішим місцем відпочинку в Оболонському районі.
На Оболоні повно спортклубів і тренажерних залів. Деякі проводять заняття прямо на оболонської набережній під відкритим небом. У парку Наталка на знаходиться безкоштовний літній кінотеатр. Прогулятися і насолодиться видами також можна в “Саду каменів”.
На Оболоні знаходиться популярний торгово-розважальний центр Dream Town. Тут ви зможете покататися на роликах, відвідати каток і автодром. Велика кількість магазинів брендового одягу, і не менша кількість кав’ярень і фуд-кортів дають можливість знаходиться в Dream Town хоч весь день. Єдиний в Києві аквапарк також знаходиться на території ТРЦ.
На Оболонській набережній знаходиться школа вітрильного спорту та яхт-клуб. Також саме на Оболоні розташований найбільший в місті Києві Гольф-центр. Оболонь дуже популярний район для покупки житла, розвинена інфраструктура, де до центру можна дістатися до метро за 15-20 хвилин, велика кількість розважальних закладів і зелених зон, а також дитячих садків і шкіл привертає підвищену увагу у молодих сімей.
Петрівка

На сьогоднішній день невелика частина Подільського району увійшла до складу оболонського. Ця територія розташована поблизу станції метро Петрівка (нині Почайна).
Чудова інфраструктура. У цій частині міста розташована вантажно-пасажирська залізнична станція Петрівка (зараз Почайна). На сьогоднішній день станція функціонує як зупинка міської електрички і як вантажна станція, раніше ж на ній зупинялися як приміські поїзди так і поїзди далекого прямування.
Від станції метро ходить близько 10 автобусних і тролейбусних маршрутів .. У центр на метро можна дістатися за 8-10 хвилин. Популярний цей мікрорайон величезним і відомим в Україні “книжковим ринком”. Більша різноманітність друкованих видань складно знайти в інших книжкових крамницях міста. Також недалеко від книжкового розташований такий же за площею речовий ринок.
Петрівка дуже живий і гучний район. Велика кількість ТРЦ з кінотеатрами, барами і фуд-корти, величезні гіпермаркети Ашан і МЕТРО приваблюють сюди жителів з різних районів Києва.
В районі Петрівки знаходяться кілька промислових підприємств і наукових установ. Найбільш відомі завод “Полімер”, завод хімреактивів і завод торгового обладнання. Популярні науково-дослідні установи включають Інститут геронтології, ендокринології та обміну речовин.
Куренівка

Куренівка тихий і затишний спальний район, де не одне покоління киян живуть і ростять своїх дітей. Назва району за однією з версій походить від назви козацьких куренів, які розташовувалися на цій території в XVII столітті.
Більшу частину району побудували в 60-х. Будинки з’являлися в основному уздовж транспортних магістралей, тому на Куренівці і донині зберігся приватний сектор в глибині і на околицях.
Куренівка перебувати в 20 хвилинах їзди від центру, до Лук’янівки дістатися можна хвилин за 10 громадським транспортом. Таке розташування робить Куренівку популярним місцем для оренди житла оскільки ціни істотно нижче ніж в центрі або на Подолі. У приватному ж секторі в основному живуть пенсіонери, корінні жителі мікрорайону.
Куренівка не славиться не нічний НЕ культурним життям через відсутність торгово-розважальних закладів, однак район приваблює як туристів так і місцевих жителів великою кількістю історичних пам’яток. Тут часто можна зустріти екскурсійні групи. Великою популярністю користується Кирилівська церква і трамвайне депо 1891 року побудови.
Улюбленим місцем для занять спортом став стадіон “Спартак”. На стадіоні є футбольне поле, і два нових поля для міні футболу. На території стадіону є старий басейн, який і зараз функціонує. Ще однією “пам’яткою” Куренівка став відомий в місті “Пташиний ринок”. Там можна придбати як птахів і популярних домашніх тварин таких як коти і собаки, так і більш екзотичних – білок, єнотів, тхорів і тушканчиків. На ринку ви зможете придбати і будь-які зоотовари.
Куренівка ідеально підходить молодим сім’ям. На Куренівці є все необхідне для комфортного життя. Велика кількість супермаркетів, невеликі магазинчики на кожній вулиці, величезний куренівський ринок, де можна знайти все необхідне
Майже в кожному кварталі є школа і дитячий садок. На районі є доросла та дитяча поліклініки і не одна приватна клініка. У куренівському мікрорайоні розташована найбільша в Україні і Європі психоневрологічна лікарня імені Павлова, яка була побудована понад 200 років тому.
Чи не єдиним мінусом для жителів Куренівки є постійні пробки по дорозі до центру вранці і ввечері.
Пуща – Водиця

Пуща-Водиця перестала бути СМТ і стала частиною Оболонського району в кінці 2001 року.
Цей мікрорайон практично повністю представляє собою паркову зону з мальовничою природою. Через весь мікрорайон курсують трамваї, на яких власне можна дістатися з Пущі-Водиці на Поділ, коли захотілося галасливих розваг. Так як пуща це куточок де можна подихати свіжим повітрям, відпочити від міської суєти і злитися з природою.
У 90-х роках селище був улюбленим місцем відпочинку Київських аристократів, які мали тут заміські будинки. Пізніше селище стало доступним більшості городян завдяки появі на території лікувально-оздоровчих санаторіїв. На сьогоднішній день Пуща-Водиця також популярне місце для літнього відпочинку і недільних прогулянок.
На території є приватний сектор радянського зразка, де проживають корінні жителі мікрорайону. Влітку є можливість зняти будинок біля озера. На околиці розташувався котеджне містечко, власники котеджів в більшості своїй чиновники високого рангу.
Пущі-Водиці практично не торкнулася урбанізація. Місцеві жителі живуть тихо і розмірено, що більш типово для жителів села, ніж для городян. Лісовими стежками користуються для прогулянок як піших так і велосипедних.
На території мікрорайону велика кількість санаторіїв як діючих так і давно покинутих. Зараз продовжують відкривати сучасні комплекси для відпочинку з басейнами, саунами і дитячими майданчиками. Для жителів Києва упорядкували пляжі і в прокат дають човни і катамарани.
До мінусів можна віднести слабо розвинену інфраструктуру і відсутність великих супермаркетів, через що жителі Пущі їздять в інші райони Києва за покупками.
Також на території всього пару ресторанного типу, які знаходяться не при санаторіях, з чого робимо висновок – перед поїздкою на відпочинок в Пущу потрібно запастися їжею.
Пам’ятки Оболонського району
Музей пожежної справи
Музей пожежної справи в Києві розташований на місці найбільшої пожежної станції в місті, на момент його відкриття. Тут ви зможете ознайомитися з різноманітними зразками техніки пожежогасіння. Ви дізнаєтеся як відбувався розвиток пожежної справи і на відміну від багатьох музеїв експонати тут можна не тільки доторкнутися руками. Ви зможете посидіти за кермом пожежної машини і відчути себе пожежником.
Пляж «Чорторий»
Пляж один з найбільших в Києві. Він розтягнувся майже на 300 метрів уздовж Дніпра. Пляж знаходиться на території парку Дружби народів недалеко від метро Петрівка.
До плюсів даного пляжу сміливо можна віднести чисту воду і прекрасний вид, який відкривається з пляжу на Оболонські Липки.
З мінусів – пісок на пляжі похвалитися такою ж чистотою як і вода не може.
Аквапарк Dream Island
Аквапарк в ТРЦ Dream Island – це єдиний критий аквапарк в Києві. Аквапарк відкриває відвідувачам особливу атмосферу Юрського періоду з великою кількістю гірок і басейнів для дорослих і дітей.
Також на території аквапарку доступні лагуна з аква-баром на 55 посадочних місць, кілька лазень і саун, SPA і знаменитий fish massage.
Сад каменів на Оболоні
Сад каменів розташувався на оболонської набережній недалеко від Московського моста. Спроектовано парк у формі вітрила, а прикрашають його 29 колон, 24 з яких базальтові. Також в парку встановлено більше 20 ліхтарів та 10 лавок для відпочинку.
Будинок-перевертиш
Будинок перевертень розташований недалеко від метро Петрівка. Особливість цього будинку в тому, що все предмета інтер’єру від люстри і до унітазу розташовані догори дном. Тобто заходячи в будинок ви йдете по стелі, над вами “висять” інші елементи інтер’єру.
Будинок в 80 квадратів вмістив дві кімнати, кухню і санвузол. Всі меблі в будинку радянських часів, в кімнаті є навіть старий телевізор і пилосос. Як мінімум ностальгію, якщо не захоплення цей будинок зможе у Вас викликати.
Московський міст

Московський міст – один з автотранспортних мостів Києва, який з’єднує правий та лівий береги Дніпра. Московський міст був побудований в 1976 році. Довжина моста більше 6 км. Будівництво Московського моста зайняло майже 5 років.
На сьогоднішній день Московський міст – це головна транспортна артерія міста Києва та є пам’яткою архітектури і найбільшим інженерним шедевром свого часу.
Музей Експеріментаріум
Одне з найцікавіших місць в оболонському районі Києва. У музеї представлена величезна кількість експонатів, понад 200, серед яких оптичні, акустичні та електричні. У музеї можна легко прищепити своїй дитині любов до науки. Ви зможете разом проводити цікаві експерименти і розгадувати головоломки, попутно вивчаючи закони фізики.
У музеї доступні екскурсії і проводять цікаві, видовищні шоу, які вже полюбилися постійним відвідувачам.
Промисловий і науковий потенціал району
Оболонський район Києва представлений підприємствами різних галузей промисловості. Серед них є чимало відомих на всю країну.
Linde Gas |
ЗАТ «Оболонь», |
ЗАТ «Чинбар» |
ВАТ Завод «Маяк» |
В Оболонському районі Києва розташовується понад сто навчальних закладів різних типів власності. З них – півсотні середньо-освітніх шкіл, шість десятків закладів дошкільної освіти та інші.
Поштові відділення Оболонського району, адреси, індекси

Поштове відділення Київ-211
код – 04211, за адресою – вул. Мате Залки, 2/12

Поштове відділення Київ-210
код – 04210, за адресою – вул. Героїв Сталінграда, 21/38

Поштове відділення Київ-208
код – 04208, за адресою – вул. Правди, 92

Поштове відділення Київ-205
код – 04205, за адресою – вул Оболонський, 14

Поштове відділення Київ-108
код – 04108, за адресою – вул Свободи, 2А

Поштове відділення Київ-74
код – 04074, за адресою – вул. Олександра Попова, 4/2