Шевченківський район Києва
Шевченківський район Києва має досить багату історію, початок якої було покладено в 1937 році, коли згідно з постановою ЦВК УРСР був створений цей район столиці України. Спочатку, саме Шевченківський район був центром стародавнього Києва, на території якого відбувалися численні доленосні події в історії столиці, Київської Русі та України.

“Звідси пішов Київ” – саме так кажуть про Шевченківському районі міста і в цьому немає нічого дивного, адже досить кинути свій погляд на карту Києва і все відразу стане на свої місця.
Неповторність і самобутність Шевченківського району столиці визначають ландшафт, численні і різноманітні архітектурні форми.
Шевченківський район був утворений в жовтні 2001 році включивши до свого складу додатково 2 райони Радянський, Старокиївський. Нинішня територія Шевченківського району досягає 2.7 тисяч Га. Населення нараховує 233,5 тисячі осіб.
Шевченківський район Києва – карта
Характерні риси Шевченківського району
Неповторності видів і колоритів Шевченківського району Києва сприяють збереглися історико-архітектурні та культурні пам’ятки Міста. Перш за все йдеться про Золотих Воротах, Святої Софії, Михайлівський та Володимирський собори.

Золоті ворота (укр. Золоті ворота) – є дуже відомим історичним пямятніком. Побудовано за часів Давньоруської держави (Київської Русі) періоду правління князя Ярослава Мудрого.

Свята Софія – це храм, який був споруджений в першій половині XI століття в центрі Києва, згідно з літописом, князем Ярославом Мудримна місці перемоги в 1036 році над печенігами.

Михайлівський монастир є не тільки історичною пам’яткою, а й чинним монастирем в Києві. Будучи зруйнованим в 1930-х роках соборного храму на честь Архангела Михаїла був відтворений в 1997-1998 роках.

Володимирський собор не тільки історичний пам’ятник неовізантійськой архітектури в Києві. Розташований на бульварі Тараса Шевченка, є головним храмом Православної церкви України.
Але життя не стоїть на місці, час йде і разом з ним змінюється все навколо. Змінюється і зовнішній вигляд Шевченківського району, біля історико-архітектурних споруд з’являються нові архітектурні форми, будівлі, і споруди різного інфраструктурного значення.
На території району розташувалося понад півсотні посольств і представництв різних країн світу. За статистикою, Шевченківський район є одним з найбільш озеленених районів столиці. Всього налічується тринадцять парків, сімдесят дев’ять скверів і шість бульварів.
Промисловий і науковий потенціал Шевченківського району
Промисловий потенціал Шевченківського району представлений підприємствами задіяними в різних галузях виробництва: високі технології, будівництво, поліграфічне виробництво і інші.
Всього промисловий комплекс району налічує 71 підприємство. Серед них можна зустріти відомі не тільки в Києві але і далеко за межами України. Наведемо список деяких з них:
ДАХК «Артем» | ТОВ «Заммлер Україна» |
ВАТ «Вентиляційні системи» | «Квазар» |
Інститут газу НАН України | ТОВ «Туристична компанія« Київський Супутник» |
ТОВ «Глобал Логістик Систем» | ТОВ «Метро Кеш енд Керрі Україна» |
Шевченківський район може похвалитися наявністю на своїй території Національної Академії Наук України та більшість її інститутів. На цьому науковий потенціал району далеко не вичерпується, він уявляється широко відомі і відомі не тільки на Україні.
Культурне життя Шевченківського району
Шевченківський район Києва має потужною системою освіти, яка налічує навчальних 108 установ. З них, 52 є загальноосвітніми навчальними закладами.
А так же, налічується з пів сотні дитячих дошкільних закладів, сім позашкільних закладів освіти. На території Шевченківського району розташувалося три десятка ВНЗ різних рівнів акредитації.
Найбільш відомими з них є
Національний університет ім. Шевченко |
Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова |
Київський національний економічний університет |
Національний медичний університет ім. Богомольця |
Не менш багато представлена культурне життя Шевченсковского району. Всього налічується сімдесят два заклади культури. Перерахуємо лише деякі з них:
вісім театрів |
три кінотеатри |
шістнадцять музеїв |
п’ятнадцять клубів і будинків культури |
п’ятнадцять галерей |
зоопарк |
Національний цирк України |
Всього налічується 828 пам’яток історії, культури, архітектури та археології.
Поштовий індекс Шевченківського району має вигляд – 01ххх

Поштове відділення Київ-12
індекс – 01012, за адресою – майдан Незалежності, 2

Поштове відділення Київ-116
індекс – 01116, за адресою – вул. Ванди Василевської, 18

Поштове відділення Київ-113
індекс – 01113, за адресою – вул. Лагерна, 46/48

Поштове відділення Київ-150
індекс – 01150, за адресою – вул. Велика Васильківська, 102

Поштове відділення Київ-107
індекс – 01107, за адресою – вул. Татарська, 38