Шевченківський район Києва має досить багату історію, початок якої було покладено в 1937 році, коли згідно з постановою ЦВК УРСР був створений цей район столиці України.

Спочатку, саме Шевченківський район був центром стародавнього Києва, на території якого відбувалися численні доленосні події в історії столиці, Київської Русі та України.

“Звідси пішов Київ” – саме так кажуть про Шевченківському районі міста і в цьому немає нічого дивного, адже досить кинути свій погляд на карту Києва і все відразу стане на свої місця.

Неповторність і самобутність Шевченківського району столиці визначають ландшафт, численні і різноманітні архітектурні форми.

Шевченківський район був утворений в жовтні 2001 році включивши до свого складу додатково 2 райони Радянський, Старокиївський. Нинішня територія Шевченківського району досягає 2.7 тисяч Га. Населення нараховує 233,5 тисячі осіб.

Шевченковский район Киева

Характерні риси Шевченківського району

Неповторності видів і колоритів Шевченківського району Києва сприяють збереглися історико-архітектурні та культурні пам’ятки Міста.

Перш за все йдеться про Золотих Воротах, Святої Софії, Михайлівський та Володимирський собори.

Шевченковский район Киева Золотые Ворота

Золоті ворота (укр. Золоті ворота) – є дуже відомим історичним пямятніком. Побудовано за часів Давньоруської держави (Київської Русі) періоду правління князя Ярослава Мудрого.

Шевченковский район Киева София Киевская

Свята Софія – це храм, який був споруджений в першій половині XI століття в центрі Києва, згідно з літописом, князем Ярославом Мудримна місці перемоги в 1036 році над печенігами.

Шевченковский район Михайловский монастырь

Михайлівський монастир є не тільки історичною пам’яткою, а й чинним монастирем в Києві. Будучи зруйнованим в 1930-х роках соборного храму на честь Архангела Михаїла був відтворений в 1997-1998 роках.

Владимирский собор Шевченковского района

Володимирський собор не тільки історичний пам’ятник неовізантійськой архітектури в Києві. Розташований на бульварі Тараса Шевченка, є головним храмом Православної церкви України.

Але життя не стоїть на місці, час йде і разом з ним змінюється все навколо. Змінюється і зовнішній вигляд Шевченківського району, біля історико-архітектурних споруд з’являються нові архітектурні форми, будівлі, і споруди різного інфраструктурного значення.

На території району розташувалося понад півсотні посольств і представництв різних країн світу. За статистикою, Шевченківський район є одним з найбільш озеленених районів столиці. Всього налічується тринадцять парків, сімдесят дев’ять скверів і шість бульварів.

Промисловий і науковий потенціал Шевченківського району

Промисловий потенціал Шевченківського району представлений підприємствами задіяними в різних галузях виробництва: високі технології, будівництво, поліграфічне виробництво і інші.

Всього промисловий комплекс району налічує 71 підприємство. Серед них можна зустріти відомі не тільки в Києві але і далеко за межами України. Наведемо список деяких з них:

ДАХК «Артем»
ВАТ «Вентиляційні системи»
Інститут газу НАН України
ТОВ «Глобал Логістик Систем»
ТОВ «Заммлер Україна»
«Квазар»
ТОВ «Туристична компанія« Київський Супутник »
ТОВ «Метро Кеш енд Керрі Україна»

Шевченківський район може похвалитися наявністю на своїй території Національної Академії Наук України та більшість її інститутів. На цьому науковий потенціал району далеко не вичерпується, він уявляється широко відомі і відомі не тільки на Україні.

Культурне життя Шевченківського району

Шевченківський район Києва має потужною системою освіти, яка налічує навчальних 108 установ. З них, 52 є загальноосвітніми навчальними закладами.

А так же, налічується з пів сотні дитячих дошкільних закладів, сім позашкільних закладів освіти. На території Шевченківського району розташувалося три десятка ВНЗ різних рівнів акредитації.

Найбільш відомими з них є
Національний університет ім. Шевченко
Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова
Київський національний економічний університет
Національний медичний університет ім. Богомольця

Не менш багато представлена ​​культурне життя Шевченсковского району. Всього налічується сімдесят два заклади культури. Перерахуємо лише деякі з них:

вісім театрів
три кінотеатри
шістнадцять музеїв
п’ятнадцять клубів і будинків культури
п’ятнадцять галерей
зоопарк
Національний цирк України

Всього налічується 828 пам’яток історії, культури, архітектури та археології.

Шевченківський район Києва – карта

Шевченківський район Києва – поштовий індекс

Поштові індекси Шевченківського району починаються із префікса 01, формат індексу має наступний вигляд – 01ххх.

Поштові відділення шевченківського району, адреси, індекси

Поштове відділення Київ-12: код – 01012, за адресою – майдан Незалежності, 2
Поштове відділення Київ-116: код – 01116, за адресою – вул. Ванди Василевської, 18.
Поштове відділення Київ-113: код – 01113, за адресою – вул. Лагерна, 46/48
Поштове відділення Київ-150: код – 01150, за адресою – вул. Велика Васильківська, 102
Поштове відділення Київ-107: код – 01107, за адресою – вул. Татарська, 38