Дарницький район Києва

Дарницький район Києва був першою офіційною територіально-адміністративною одиницею, яка розташовувалася на лівому березі Дніпра. Датою освіти Дарницького району прийнято вважати 3 квітня 1935 року. Раніше велика частина району була приватним сектором і промисловою зоною, масштабна забудова і розвиток інфраструктури почалися в 1980-х і тривають досі.

Дарницкий район Киева

Завдяки безперервному розвитку, сьогодні Дарницький район столиці має досить велику площу, яка становить близько шістнадцяти відсотків від загальної площі міста Київ і є одним із найбільших за чисельністю населення.

Так, Дарницький район Києва вважається не тільки провідний індустріальним центром столиці. Виробничий потенціал доповнюють об’єкти наукової і культурної сфери, а мальовничий ландшафт Лівого берега Дніпра дозволив створити місця відпочинку для городян.

 Дарницький район на карті Києва

Нинішні кордони Дарницького району були затверджені рішенням Київської міської ради від 27 квітня 2001 року. Через територію Дарницького району міста Києва проходить частина Сирецько-Печерської гілки Київського метрополітену.

Станція метро Київ

Славутич

Станція метро Київ

Осокорки

Станція метро Київ

Позняки

Станція метро Київ

Харківська

Станція метро Київ

Вирлиця

Станція метро Київ

Бориспільська

Станція метро Київ

Червоний хутір

У Дарницькому районі Києва налічується понад двісті вулиць і провулків, три десятка озер, загальна площа становить 134 кв. км. У районі проживає 343 тис. Осіб. Дарницький район безпосередньо межує з Голосіївським і Дніпровським районами Києва.

До складу Дарницького району входять

Позначка р-н Київа

Нова Дарниця

Позначка р-н Київа

Позняки

Позначка р-н Київа

Осокорки

Позначка р-н Київа

Харківський масив

Позначка р-н Київа

Село Шевченка

Позначка р-н Київа

Рембаза

Позначка р-н Київа

Червоний хутір

Позначка р-н Київа

Бортничі

Нова Дарниця

Дарницкий район Киева

Мікрорайон став частиною Києва у 1923 році. Після того, як дачне селище, яким і був в ті часи мікрорайон Нова Дарниця, був повністю зруйнований в воєнні часи, його забудували так званими Сталинками і Хрущовками. Будинки до 9 поверхів і по сьогодні складають 93% від багатоквартирних будинків мікрорайону, 38% з яких 3-5 поверхівки.

Через те. що популярність серед забудовників Нова Дарниця знайшла порівняно недавно і тільки завдяки сосновим лісам і парковим зонам, комерційна інфраструктура мікрорайону ще слабо розвинена. Житловий масив розташований між вулицями Бориспільська і Ревуцького, межує з Парком Партизанської Слави, а на сході Нової Дарниці лісу, за якими межа міста Київ.

Повітря в районі набагато чистіше, ніж в інших районах, завдяки лісам і сосновим насадженням в житлових комплексах Нової Дарниці. Велика кількість зелених зон цілком компенсує відсутність великих розважальних центрів і Шопінг-молів. Нова Дарниця відома завдяки Дарницькому Вокзалу, а так же дому культури “Дарниця”.

Транспортна розв’язка в основному складається з автобусів, тролейбусів і маршруток. Найближча станція метро “Червоний Хутір”. Також з Дарницького вокзалу ходить міська електричка. У мікрорайоні є порядком 9 садків, 7 загальноосвітніх шкіл і міська дитяча художня школа № 11.

Позняки

Позняки раніше були привабливим спальним районом міста Києва, однак після масштабної забудови Поздняков в 1980-х замість приватних будинків мікрорайон заповнили багатоповерхівки.

Розвиток інфраструктури не змусило себе чекати, і сьогодні простежується тенденція міграції великих і дрібних компаній з центру Києва в сучасні та стильні офісні приміщення на Позняках.

Велика кількість кав’ярень, ресторанів, барів і піцерій дають можливість без зусиль знайти підходяще місце як для бізнес-ланчу, так і для проведення дозвілля. Парк “Позняки”, який розташований на проспекті Бажана – єдиний парк в цьому мікрорайоні, тому там завжди людно.

З особливостей парку варто відзначити незвичайний фонтан у формі груші та вуличне піаніно. Популярним місцем для відпочинку став пляж на озері Сонячне. Це одне з улюблених місць жителів мікрорайону. Серед навчальних закладів на Позняках можна не відзначити одну з найсучасніших шкіл – школи “Логос” і ліцей “Наукова зміна”, які здобули популярність завдяки високій якості освіти.

Також на Дніпровській набережній Позняков розташований міський крейсерський яхт-клуб, при якому працюють секції вітрильного спорту для дорослих і дітей. Не менш відомі торгово-розважальні центри Піраміда і Аркадія і величезний ринок з паркуванням “Євробазар”. У мікрорайоні Позняки дві станції метро “Позняки” і “Осокорки” а також велика кількість маршрутних таксі, автобусів, трамваїв і тролейбусів, що дозволяє без труднощів дістатися до будь-якої точки міста.

Осокорки

До 1935 року, коли Осокорки приєднали до Києва і включили до складу Дарницького району, це було село. У 1985 році більшу частину будинків знесли через будівництво південного моста і метрополітену, а жителів переселили на засмучує в ті часи Харківський масив.

Мікрорайон Осокорки наймолодший в Дарницькому районі. Масштабне будівництво Осокорків почалося в 90-х і на сьогоднішній день ще не добудували Центральні і Південні Осокорки. Осокорки жителі Києва називають “, бетонними джунглями” через відсутність парків та інших зелених зон.

Мінус даного мікрорайону це нестача кисню, яка особливо відчувається поруч з транспортними магістралями. Через відсутність парків серед жителів масиву популярний пляжний відпочинок, доступний завдяки наявності озер та інших водойм.

Найбільш популярні пляжі на озері Вирлиця і Тягле, ці озера належать до пам’яток Дарницького району. Серед торгово розважальних центрів користуються попитом Алладін Піраміда, а ще менш відомі Аркадія і Appetit. Також на масиві величезну кількість барів, кафе, ресторанів. На Осокорках розташована відома приватна клініка Борис. На масиві багато як державних так і приватних шкіл і дитячих садів. Серед відомих Слов’янська І Скандинавська гімназії.

Радує відмінна транспортна розв’язка. Найближчі станції метро Осокорки, Позняки, Харківська. До центру і аеропорту Бориспіль на машині можна дістатися за 20-30 хвилин. Маршрутки, тролейбуси і автобуси ходять регулярно в різні точки міста. Найвизначнішою пам’яткою Осокорків вважають Південний міст.

Харківський масив

Харківський масив як і Позняки з Осокорками продовжує розбудовуватися, однак, на відміну від сусідів, мікрорайон може похвалитися наявністю зелених зон. Величезний Парк Партизанської слави і примикає до нього Нікольський ліс, дають можливість відпочити від міської метушні вибравшись на пікнік, на пішу або велосипедну прогулянки.

Також для прогулянок на вулиці Ревуцького є доглянутий сквер з фонтанами, а на Архітектора Вербицького парк Воїнів Інтернаціоналістів з дитячим майданчиком і міні-атракціонами. Масштабно харківський масив засмучувався в 1980-х – 2000-х.

На сьогоднішній день багатоповерхівок вже не зводять, хоча регулярно будують торгові і бізнес-центри, розважальні комплекси і спортмайданчики. Супермаркети, дитячі сади і школи є практично в кожному кварталі Харківського масиву.

Серед кінотеатрів масиву Факел і Wizoria, який знаходитися в порівняно недавно відкрився ТРЦ New Way. На харківському масиві розташувалася Міська клінічна лікарня №1 та дві поліклініки. Найближчі станції метро Харківська, Вирлиця. Також непогана транспортна розв’язка громадським транспортом по Дарницькому району і без зусиль можна дістатися в центр.

Бортничі

Бортничі з усіх боків оточені лісом а всередині одне з найчистіших озер Заплавное. Цей мікрорайон більше нагадує передмістя. Основна його частина – приватний сектор з путівцями. Мікрорайон Бортничі став частиною Дарницького району 30 років тому і мало нагадує столичний житловий масив. Це типовий спальний район, вулиці якого порожніють в робочий час.

Популярним місцем відпочинку місцевих жителів залишаються пляжі Заплавного. У Бортничах розташувалося геологічне підприємство “Північгеологія” в сквері якого також відпочивають і гуляють місцеві жителі. Бортничі приваблюють туристів неабиякою визначною пам’яткою – Чорним замком. (ФОТО) Раніше, поки не повстала місцева громадськість, замок був прикрашений демонічної символікою і наганяв жах страшними статуями і палаючими ночами факелами. Зараз декорації зняли, але популярність його не зменшилася.

На території Бортничів немає великих супермаркетів і підприємств сфери послуг. З освітніх закладів музична школа, дві загальноосвітні школи і кілька дитячих садків. Істотним мінусом Бортничів є близькість Бортницької станції аерації та сміттєспалювального заводу “Енергія”, які забруднюють повітря в Бортничах і сусідніх районах.

На сьогоднішній день в Бортничах погана транспортна розв’язка, так як виїзд з мікрорайону можливий тільки через вулицю Світла до метро Бориспільська. Через що власники транспортних засобів регулярно стоять у пробках. Роботи по поліпшенню транспортної розв’язки плануються.

Рембаза

Раніше Рембаза представляла собою суцільну військову частину. Території мікрорайону належать Київському казенному механічному заводу, призначеному для ремонту бронетехніки. На сьогоднішній день – це знамените Київське танкове кладовище. Із заходу мікрорайон примикає до Нової Дарниці, на сході знаходитися Шлакоблок, а з півдня мікрорайон оточують ліси.

Промзона – основна частина місцевості, житловий масив розташований між вулицями Бориспільська і Поліська. Найближчі станції метро Бортничі і Червоний Хутір. Спільною бідою для всього Дарницького району є Бортницька станція аерації та сміттєспалювальний завод “Енергія” які забруднюють повітря. Також населення Дарницького району періодично страждає від неприємного запаху з боку Бортничів, що створює додаткові побутові незручності.

Пам’ятки Дарницького району

Пам’яток в Дарницькому районі налічується не один десяток, так що і туристам, які шукають вражень і місцевим жителям, які хочуть провести вихідні з користю, є на що подивитися. Ми постаралися описати найпопулярніші з них.

Залізнична станція «Дарниця»

“Дарниця” – це так звана, позакласна сортувальна станція, яка розташовується в Дарницькому районі Києва. Залізнична станція “Дарниця” має багату історію.

Була створена в 1899 році в результаті більш масштабного будівництва – залізниці Київ – Полтава. Будь-яке будівництво масштабних об’єктів інфраструктури, яке ведеться тривалий час, супроводжується процесами поселення робочих навколо таких об’єктів. Не стало винятком і будівництво залізничної станції “Дарниця”. На іншій стороні залізничних колій з’явився дачне селище, який пізніше отримав назву Нова Дарниця.

Також Дарницький вокзал відзначився, як місце в мегаполісі з найбільшою покинутій будівництвом. Спочатку це був грандіозний багатомільйонний проект нової будівлі вокзалу, а на сьогоднішній день – це величезний металевий каркас з бетонними плитами, який стоїть недобудованим вже більше 14 років.

Київська Сахара

Київської Сахарою називають місцевість на Позняках, яка нагадує собою пустелю.

Незвичайним став сам факт того, що подібна територія збереглася в галасливому мегаполісі, та ще в одному з найпрогресивніших мікрорайонів Києва.

“Пустеля” розкинулася недалеко від житлового масиву.

З двох сторін її оточують озера, а з третього боку видніються багатоповерхівки.

Місцеві жителі облюбували це місце для катання на квадроциклах.

Кладовище танків

Знамените кладовищі танків розташувалося в мікрорайоні Рембаза Дарницького району.

Кладовищем його називають через велику кількість на території іржавої військової техніки.

Безліч різних моделей танків, які виглядають як після масштабних військових дій, і не менша кількість іншої військової техніки створюють ілюзію присутності на полі бою.

Девіаційна вежа

Девіаційна вежа розташована поблизу Південного моста і Осокорків прямо посеред Дніпра.

Виглядає вона як залізобетонна конструкція круглої форми виступає на кілька метрів над водою.

Про дійсне її призначення знають одиниці, тому ходить багато різних розмов про походження даного об’єкта.

Насправді функції вежі цілком зрозумілі – це місце де налаштовують корабельні компаси, усуваючи магнітну девіацію.

Магнітна девіація, як відомо виникає через магнітного поля землі або ж тиску величезних мас металу, які оточують компас.

Парк Партизанської слави

Парк Партизанської слави був заснований в 1970 році Загальна площа парку перевищує 100 гектарів, більша частина території це дикий сосновий ліс, який залишився майже недоторканим.

Крім сосен у парку налічується більше 30 видів дерев, а так само можна зустріти білок, зайців і дятлів. На території є упорядкована частина парку, де плиткою викладено алеї, встановлені лавки, розбиті клумби і газони.

Парк приваблює відвідувачів з дітьми великим кількість атракціонів радянських часів, які підтримують в робочому стані. Не так давно в Парку Партизанської Слави з’явився мотузковий містечко.

На території парку є озера з обладнаним пляжами. Також в парку є велопрокат для любителів велосипедних прогулянок. Парк Партизанської слави не порожніє і взимку. Лід на озерах використовують для катання на ковзанах і гри в хокей. А в “дикої” частини парку люди катаються на лижах.

Фонтан “Груша”

Фонтан "Груша"

Фонтан Груша приваблює своїм ну дуже незвичайним дизайном. Перебувати він на території парку “Позняки”.

У парку завжди багато народу, як втім і біля самого фонтану, який став улюбленим місцем для фотографування.

Музей каналізації

Даний музей знаходиться в приміщенні, де раніше була насосна станція. Відкрито був порівняно недавно в 2012 році.

У музеї проводять захоплюючі екскурсії в минуле, де ви дізнаєтеся про появу перших горщиків і унітазів, а також про системи очищення води.

На додаток до незвичайного інтер’єру екскурсія супроводжується аудіозаписом з шумом води і Піщані щурів, що створює ілюзію перебування в каналізації.

Промисловий і науковий потенціал Дарницького району

У Дарницькому районі зосереджений великий економічний потенціал, який представлений промисловістю різних галузей, великим залізничним вузлом, будівельним комплексом, розвиненою системою комунального господарства, налічує численні транспортні компанії.

На території Дарницького району функціонують 35 промислових підприємств різних сфер діяльності. Якщо розглядати сфери діяльності в частках, то переважає хімічна промисловість, яка займає близько 60 відсотків. Після неї, в порядку убування йдуть: машинобудування і металообробка – 18 відсотків, харчова промисловість – близько 15 відсотків, промисловість будівельних матеріалів – близько 4 відсотків.

Найбільш відомі підприємства Дарницького району

ПрАТ Фармацевтична фірма Дарниця ТОВ ОТЖЕ
ТОВ СП Голографія ВАТ Елміз
ДП АТ Київхліб Хлібокомбінат № 11 ТОВ Дольче Віта
ТОВ Знак ТОВ НОКу Медіа Груп
ТОВ Олбризсервіс

Поліклініки дарницький району

Поліклінік в Дарницькому районі Києва налічується не один десяток. У кожному мікрорайоні є як мінімум одна Дитячі та одна Доросла поліклініки. Центральна поліклініка Дарницького району перебувати на Харківському масиві за адресою вул. Архітектора Вербицького 5. Також в Дарницькому районі велика кількість приватних клінік і медичних кабінетів, найпопулярніша серед яких клініка Борис на Осокорках.

Стоматологія

Стоматологічна поліклініка Дарницького району розташована на Харківському масиві поруч із Центральною районною поліклінікою. Поліклініка є державною установою, і надає повний спектр стоматологічних послуг бюджетних так і на платній основі. Крім поліклініки в Дарницькому районі не складно знайти приватну стоматологічну клініку, такі є в кожному мікрорайоні. Серед найбільш відомих стоматологія Люми-Дент на Ахматової і стоматологія Дарлін на Позняках.

Індекс Дарницького району Києва – 0206, має формат 02ххх 

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-68

індекс – 02068, за адресою – вул. Ревуцького, 16а

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-81

індекс – 02081, за адресою – вул. Здолбунівська, 3

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-91

індекс – 02091, за адресою – Харківське шосе, 164

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-93

індекс – 02093, за адресою – Поліська, 12

Поштове відділення у Києві

Поштове відділення Київ-95

індекс- 02095, за адресою – вул. Срібнокільська, 24