Київ – це дуже велике місто і в ньому знаходиться безліч житлових будинків, будівель, споруд, різних об’єктів і звичайно ж площ. Насправді, кількість площ в Києві не велике і досягає двох з невеликим десятків.

Данная статья призвана небольшой обзор наиболее популярных площадей, которые расположены в столице Украины.

Помимо самых известных площадей Киева, в данной статье будут упоминаться и менее знакомые, прежде всего гостям столицы, названия площадей.

Амурська площа

Амурська площа розташована в Голосіївському районі горда Київ. Більш точне розташування площі – Голосієво, між вулицями Амурської, Васильківської, Михайла Максимовича і Теслярская. Названа на честь річки Амур.

Бессарабська площа

Бессарабська площа знаходиться в Шевченсковском районі Києва. Є центром Бессарабки. Розташована між Хрещатиком, бульваром Тараса Шевченка, Великій Васильківській вулицею, Крутим узвозом, вулицею Басейній.

Вокзальна площа

Вокзальна площа знаходиться в Солом’янському районі Києва. Є невід’ємною частиною центрального залізничного вокзалу. Розташована між вулицею Симона Петлюри і будівлею центрального залізничного вокзалу.

Волгоградська площа

Волгоградська площа знаходиться в Деснянському районі Києва. Є об’єктом інфраструктури житлового масиву Лісовий. Розташована на перетині вулиць Шолом-Алейхема та Мілютенка.

Площа Героїв Великої Вітчизняної війни

Площа Героїв Великої Вітчизняної війни знаходиться в Печерському районі Києва. Розташована між бульваром Дружби народів, Старонаводницькій та Лаврської вулицями.

Площа Івана Франка

Площа Івана Франка знаходиться в Печерському районі Києва. Є важливим місцем в місті, де знаходиться Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка. Розташована між вулицями Архітектора Городецького, Ольгинської та Станіславського.

Площа Конституції

Площа Конституції знаходиться в Печерському районі Києва. Є невід’ємним атрибутом Маріїнського палацу. Розташована між вулицею Михайла Грушевського, Верховною Радою України та Маріїнським парком.

Площа Космонавтів

Площа Космонавтів знаходиться в Солом’янському районі Києва. Розташована між Чоколівський бульвар, вулицями Антонова і Єреванській.

Площа Лесі Українки

Площа Лесі Українки перебуває в Печерському районі Києва. Отримала свою назву на честь відомої письменниці Лесі Українки. Розташована між бульваром Лесі Українки, вулицями Генерала Алмазова і Арсенальній.

Мінська площа

Мінська площа знаходиться в Оболонському районі Києва. Спочатку вони мали нікого назви і була утворена в процесі будівництва вулиць району. Розташована на перетині Оболонського проспекту та вулиці Маршала Тимошенко.

Михайлівська площа

Михайлівська площа знаходиться в Шевченківському районі Києва. Є однією з найстаріших площ столиці України. Розташована між вулицями Десятинною, Трьохсвятительської, Михайлівської, Великої Житомирської і Володимирським провулком.

Одеська площа

Одеська площа знаходиться в Голосіївському районі Києва. Стара назва – “Нова площа”. Розташована між проспектом Академіка Глушкова, вулицями Академіка Заболотного, Теремківській і Окружною дорогою.

Петропавлівська площа

Петропавлівська площа знаходиться в Оболонському районі Києва. Є історичною місцевістю Куренівка. Розташована між Кирилівської вулицею і проїздом без назви до вулиці Семена Скляренка.

Площа Перемоги

Площа Перемоги знаходиться в Шевченсковском районі Києва. Є однією з найстаріших площ міста. Розташована між бульваром Тараса Шевченка, вулицями Саксаганського, Дмитрівська, Златоустівська, Бульварно-Кудрявська, Олеся Гончара, Старовокзальна та проспектом Перемоги.

Поштова площа

Поштова площа знаходиться в Подільському районі Києва. Є однією з найстаріших і найвідоміших площ міста. Розташована між Володимирським і Боричевим спусками, вулицями Петра Сагайдачного, Набережно-Хрещатицькій і Набережним шосе.

Привокзальна площа

Привокзальна площа знаходиться в Дарницькому районі Києва. Є наслідком будівництва Дарницького залізничного вокзалу. Розташована між Привокзальній вулицею, вулицею Павла Чубинського та вулицею Юрія Пасхаліна.

Севастопольська площа

Севастопольська площа знаходиться в Солом’янському районі Києва. Під площею, в тунелі, проходить автомобільна дорога. Розташована між Повітрофлотським проспектом, проспектом Валерія Лобановського, вулицями Народного ополчення, Михайла Мішина, Донецької вулицею і Чоколівський бульвар.

Площа Слави

Площа Слави знаходиться в Печерському районі Києва. Є втіленням проекту архітектора Авраама Мілецького. Розташована між вулицею Мазепи, алеєю Героїв Крут, вулицею Омеляновича-Павленка і Бутишевим провулком.

Солом’янська площа

Солом’янська площа знаходиться в Солом’янському районі Києва, що зрозуміло з назви об’єкта. Утворилася в процесі забудови території району. Розташована між Повітрофлотським проспектом, вулицями Митрополита Липківського, Сурикова та Солом’янської.

Cпортивна площа

Спортивная площадь находится в Печерском районе Киева. Расположена вдоль Эспланадной улицы напротив Рогнединской улицы.

Площа Тараса Шевченка

Площа Тараса Шевченка знаходиться в Оболонському районі Києва. Є основою транспортної розв’язки району. Розташована між вулицями Вишгородської, Сошенко, Пуща-Водицький, Полярної і Мінським проспектом.

Театральна площа

Театральна площа знаходиться в Шевченківському районі Києва. Отримала свою назву від зведеного пізніше Міського театру. Розташована між Володимирській вулицею і будівлею Національної опери України.

Площа Льва Толстого

Площа Льва Толстого знаходиться в Шевченківському районі Києва. Є однією з найбільш відомих площ міста. Розташована між вулицями Великою Васильківською, Льва Толстого і Пушкінської

Троїцька площа

Троїцька площа знаходиться в Печерському районі Києва. Є однією з найстаріших площ міста. Розташована між вул. Великої Васильківської і НСК «Олімпійським».